Як зберегти українську мову?

Нові коментарі

Нова тема   Відповісти
Сторінка:   попередня  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 22, 23, 24  наступна
Автор Повідомлення
marchelloUA 
VIP


З нами з: 13.04.11
Востаннє: 12.08.19
Повідомлень: 1079

2017-06-08 23:09  
Текумсеху, позицію зрозумів. Якщо є бажання залишити своє слово останнім - welcome, відповідати не буду.
Python 
VIP


З нами з: 01.07.09
Востаннє: 13.03.24
Повідомлень: 915

2017-06-09 11:46  
marchelloUA написано:
Ну нема, нема такої заборони в Писанні. Є застереження, що це важко.
Це важче, ніж верблюдові пройти крізь вушко голки. Навіть якщо «вушко голки» — це така маленька хвірточка, або якщо «верблюд» — це хибний переклад слова зі значенням «канат», зміст сказаного доволі зрозумілий: не просто «важко» , а «неможливо».

Додано через 29 хвилин 57 секунд:

tecumseh написано:

тут державу по запчастинах розтягують, а вони мову "зберігають"

корисним чимось зайнялись би

самі б розтягували, чи заважали б іншим розтягувати

а вони: мова-мова, мова-мова, мова-мова

тьху

Просто мова — це єдине, на чому ця держава ще якось тримається (не на добробуті та демократії ж — цього добра в нас усе одно нема й ніколи не було). Там, де від мови нічого не залишилось, у населення не лишилось і причин, щоб триматися купи з Україною: російськомовним вона просто непотрібна, залишкам україномовних не дає того, що могла б дати. Тобто, зв'язок між мовними проблемами й розвалом держави — прямий причинно-наслідковий.

З іншого боку, боротьба за якість мови (на чому акцентує автор теми) позбавлена сенсу без боротьби за кількість носіїв та кількість україномовного контенту. Так, можна на кожному стовпі вивішувати плакати про правильно-неправильно й знімати величезні штрафи з ЗМІ за кожну помилку — але кількість помилок усе одно буде достатньо помітною, якщо українською мовою говоритимуть люди, які користуються нею лише на роботі, і якщо української мови в інформаційному просторі буде мало загалом.
Але при зростанні кількості носіїв виникає аналогічна проблема: середньостатистична якість мови також падатиме якийсь час. Проте, в цьому випадку падіння припиниться, коли українська мова займе домінуючу позицію, тоді як у боротьбі за «правильно-неправильно» українська мова деградуватиме, доки не перетвориться на щось більш схоже на російську мову з окремими українізмами та англіцизмами.
marchelloUA 
VIP


З нами з: 13.04.11
Востаннє: 12.08.19
Повідомлень: 1079

2017-06-12 02:03  
Python
Цитата:
як хто працювати не хоче, нехай той не їсть!
(2 до Солунян 3:10)

Цитата:
Коли ж хто про своїх, особливо ж про домашніх не дбає, той вирікся віри, і він гірший від невірного.
(1 Тимофію 5:8)

Цитата:
нехай працює та чинить руками своїми добро, щоб мати подати нужденному.
(До Ефесян 4:28)

Ці вірші мені говорять про те, що Писання не лише не забороняє, а всіляко заохочує працювати (чесним трудом). Особливо другий з переліку вірш говорить про це мені, батькові двох дітей (і чекаємо третього). Багатий - це щось інше, ніж той же програміст з вільним володінням англійської (котрий в теперішніх умовах буде отримувати однозначно вище за середню зарплатню, навіть якщо не докладає особливих зусиль)... А я бачив і голодні дев'яності, коли ріс без батька і ще й помер дідусь (хто приносив основний дохід у сім'ю). Знімав куток в кімнаті у господині-алкоголічки, коли вирішив здобувати свій хліб, вона часом під час запою замикалася і мене не пускала до хати, тоді ночував в коридорі на коробках... Працював за фінансовою спеціальністю, коли зрозумів після покаяння, що в цій сфері без обману нема перспективи. Молився, просив у Бога мудрості, перевчився на програміста. Паралельно дивився фільми англійською без перекладу, у такий спосіб добре підтягнув англійську. Зараз ось пожинаю плоди свого вибору... Так, однозначно, багач (до якого ви причепилися як однозначно неспасенного відповідно до Писання) - це щось інше...

До означеної теми розмови - читаю українську Біблію у перекладі Огієнка.
Python 
VIP


З нами з: 01.07.09
Востаннє: 13.03.24
Повідомлень: 915

2017-06-12 02:58  
marchelloUA написано:

як хто працювати не хоче, нехай той не їсть!

(2 до Солунян 3:10)

У комуняк було дуже схоже прислів'я Wink (1)
marchelloUA написано:
Ці вірші мені говорять про те, що Писання не лише не забороняє, а всіляко заохочує працювати (чесним трудом).

Так а хіба комуністична ідеологія забороняє? Інша річ, кінцевою метою є не особисте збагачення, а «п'ятирічку за два роки» і т.п. Просто якщо праця поєднується з накопиченням капіталу, на якомусь етапі потреба працювати самому зникає. Але ні комуністична ідеологія, ні християнська грошолюбство не заохочує — а отже, ідеалом праведності в обох випадках є багато тяжкої праці без видимої винагороди в цьому житті.
marchelloUA 
VIP


З нами з: 13.04.11
Востаннє: 12.08.19
Повідомлень: 1079

2017-06-12 03:33  
Python
Схоже.. тільки де воно раніше з'явилося..

Не дуже цікаво обговорювати комуністів, та пропоную при бажанні поцікавитися темою "диктатура пролетаріату". Ото "тяжка праця без нагороди" - то лише для плебсу. Не бачу сенсу брати до уваги ідеологію у відриві від практики. А практика тут відома - влаштувати голодомор, щоб вивезти зерно і продати за кордон, допомагати "безвозмездно" дружнім соціалістичним режимам, у той час як у власній країні хліб за картками.
Python 
VIP


З нами з: 01.07.09
Востаннє: 13.03.24
Повідомлень: 915

2017-06-12 13:09  
Де воно з'явилося — ну очевидно ж. Комуністична ідеологія виросла на ґрунті, вдобреному християнськими ідеалами.

Щодо партеліти, яка жила зовсім не за декларованими нею ж канонами: в принципі, це ж можна сказати про будь-яких провідників будь-яких ідей, що отримали забагато влади. Власне, й духовенство в сприятливих умовах починає вести далеко не той скромний спосіб життя, якому вчить свою паству. А радянська партноменклатура зі старту отримала всю повноту влади — відповідно, замість диктатури пролетаріату в результаті сформувалась диктатура новітніх експлуататорів, спосіб життя яких мав більше спільного зі способом життя тих же феодалів і капіталістів, з якими вони так нещадно боролися.
marchelloUA 
VIP


З нами з: 13.04.11
Востаннє: 12.08.19
Повідомлень: 1079

2017-06-12 14:13  
Цитата:
а отже, ідеалом праведності в обох випадках є багато тяжкої праці без видимої винагороди в цьому житті


Пропустив це, відписуючи вночі. Так як не бачу сенсу обговорювати лише майнові та структурні особливості, то в цьому місці наголошу, що суть християнства у покаянні через віру, близькі стосунки з Богом через молитву, пізнання Його Слова через вивчення Писання. А не тяжка праця чи щось подібне. Спасіння лише через віру, а не через діла. Діла є лише наслідком, причому не обов'язково видимим, так як покаяння може статися також і в немічному, недієздатному стані, в тому числі при смерті (читаємо про розбійника на хресті). Це важливе уточнення, хоча у всіх інших випадках діла повинні бути явними - не обов'язково широкому загалу, а принаймні самому собі і особистому духовному наставнику.
Цитата:
жила зовсім не за декларованими нею ж канонами: в принципі, це ж можна сказати про будь-яких провідників будь-яких ідей, що отримали забагато влади

І тут приходимо до висновку, що у прив'язці до практики не знаходимо прикладу суспільства, де би комунізм дав вартий уваги результат.. Якщо я помиляюся, то прохання назвати приклад..
Що ж до спільнот віруючих, то хороші приклади є, вони живуть собі тихенько і себе не рекламують, та й їх не так цікаво обговорювати в режимі флейму..
tecumseh 
Свій


З нами з: 29.05.17
Востаннє: 25.06.17
Повідомлень: 102

2017-06-12 14:51  
marchelloUA написано:
влаштувати голодомор, щоб вивезти зерно і продати за кордон, допомагати "безвозмездно" дружнім соціалістичним режимам

на гуртомі можна почитати різні ізТоричні бздури, але це унікальна
марчело, ти відкай такий вумний?
ssTAss 
Загальний модератор Толоки


З нами з: 05.07.08
Востаннє: 29.03.24
Повідомлень: 23137

2017-06-19 18:45  
погляд на лагідну\жорстку українізацію
Лагідна утопія
Лагідна утопія
Олександр БОЙЧЕНКО

Тема, звичайно, бездонна, але я зараз маю намір її для себе закрити. Тобто не тему української мови в Україні, а тему українізації України. Згоден, звучить дурнувато: «українізація України». Але тут уже нічого не вдієш: які реалії, таке й звучання.

Отже. Чи не кожен зауважений текст на цю тему викликає дискусії, узагальнення яких дозволяє розгледіти три основні позиції. Першу я розумію і приймаю. Другу розумію і не приймаю. Натомість третю хотів би прийняти, але щось не можу зрозуміти. Єдине, що об’єднує виразників усіх трьох позицій, це усвідомлення ненормальності мовної ситуації в Україні, а саме – величезної прірви між, так би мовити, де-юре і де-факто. Ясна річ, така ж прірва існує у нас і в усьому іншому: від медицини й освіти до правоохоронних органів і збройних сил. Тільки сьогодні – не про них.

Де-юре в Україні є одна державна мова – українська. Де-факто більш-менш половина населення України послуговується переважно або й винятково російською. У такій ситуації (як і в кожній іншій, де закон і реальність ніяк між собою не пов’язані) ми просто приречені на постійні конфлікти, і єдиним надійним розв’язанням цієї проблеми могло б стати подолання згаданої прірви. Такими чи сякими методами, але ми мусимо досягти того, щоби наші де-юре і де-факто нарешті збіглися чи бодай максимально наблизилися одне до одного.

Що це треба зробити – погоджуються всі. Принаймні всі, хто справді хотів би покласти край мовним конфліктам. Але як? Тут починаються принципові розбіжності. Першу позицію можна сформулювати так: оскільки юридично українська мова є в Україні єдиною державною мовою, то держава повинна забезпечити їй фактичне існування в цьому статусі. Це саме та позиція, якої дотримуюсь і я особисто, а чому – поясню трохи згодом.

Друга позиція – протилежна: оскільки фактично в Україні існує двомовність, то держава повинна змінити не реальність, а законодавство, і юридично закріпити за російською мовою статус другої державної. Я цю позицію розумію, але не приймаю. Звісно, сама собою російська мова не гірша за будь-яку іншу і ні в чому не винна, але так історично склалося, що вона століттями є зброєю в руках ворога, який прагне знищення України. Зрештою, самі собою танки і гармати теж ні в чому не винні, а однак... Крім того, не аж такий я геґельянець, щоби визнавати розумність і необхідність існування всього, що існує фактично. У нас, наприклад, фактично існує тотальна корупція – але чи це означає, що її треба узаконити?

Третя позиція… Не хочеться нікого ображати, тому замість якогось точнішого слова використаю слово наївність. Коротше, йдеться про так звану «лагідну українізацію». Себто про те, що не треба вплутувати в це питання державу, не треба нікого ні до чого змушувати, а треба, навпаки, приватно всміхатися на кожному кроці, доброзичливо розмовляти українською з офіціантами і продавчинями, чиновниками і провідницями, їздити з концертами і літвечорами на спраглий живого українського слова Схід – і все, двадцять мільйонів російськомовних співвітчизників до нас потягнуться, полюблять і защебечуть.

Чому ця позиція є страшенно наївною? Тому, що в її основі лежить переконання, ніби люди в масі своїй – хороші і вивчають мови, керуючись власними симпатіями. До речі, так само наївним (про моральний бік справи взагалі мовчу) є переконання, ніби люди в масі своїй – погані, а тому їх треба за кожне російське слово бити по морді, і тоді вони вивчать українську зі страху. Що ж, можливо, якийсь відсоток так і вчинить. Біда, однак, у тім, що все це – крапля в морі. Бо люди – саме в масі своїй – не хороші й не погані.

Як і для всіх живих істот, для людей найважливішим є задоволення базових потреб. Тільки, на відміну від решти живих істот, люди задля задоволення цих потреб мусять заробляти гроші. Дівчина з Херсона, про яку тут нещодавно писав Андрій Любка, є доброю ілюстрацією того, що я хочу сказати. Колись вона жила і працювала в Херсоні. Там їй цілком вистачало російської мови. Тепер вона живе і працює в Кракові, де дуже швидко вивчила польську. Українською вона дотепер не розмовляє. Ця дівчина – не хороша і не погана, просто ні в Херсоні, ні в Кракові українська їй не потрібна. А польська стала потрібною, хоча жоден агітатор їй із лагідною усмішкою віршів Міцкевича не читав і «Остатню нєдзєлю» не наспівував.

Так само в селі, яке я вважаю своєю малою батьківщиною, чи не половина жінок сьогодні знає італійську. Прихильники «лагідної українізації» не повірять, але сталося так зовсім не через захоплення моїх землячок романами Умберто Еко чи аріями у виконанні Лучано Паваротті. І мої численні приятелі-лікарі вивчили німецьку не тому, що вирішили насолодитися «Фаустом» в оригіналі, і навіть жоден «Раммштайн» їх шаровими концертами не заохочував. Захотіли знайти роботу в Німеччині – мусили вивчити німецьку і скласти відповідні іспити. Ось і весь секрет успіху.

І саме тому я вважаю, що «лагідна» (як і «жорстка») українізація приватними силами – це повна утопія. Досить уже цих намагань сподобатися комусь чи когось залякати, досить уже цього волонтерства в галузях, якими має займатися держава. А все, чого я чекаю від держави, це чітко сформульованого закону, що в приватному житті кожен має недоторканне право користуватися якою завгодно мовою, але офіційне працевлаштування на всій території України без знання української є неможливим. Хто захоче мати змогу задовольняти свої базові потреби тут, той вивчить. Хто не захоче, той вивчить польську, італійську чи німецьку. Або підшукає якусь російськомовну країну. Свобода вибору без жодних благань і погроз, без похвальних грамот і репресій. Як у Європі.
джерело https://zbruc.eu/node/67389
Python 
VIP


З нами з: 01.07.09
Востаннє: 13.03.24
Повідомлень: 915

2017-06-19 19:37  
marchelloUA написано:
І тут приходимо до висновку, що у прив'язці до практики не знаходимо прикладу суспільства, де би комунізм дав вартий уваги результат.. Якщо я помиляюся, то прохання назвати приклад..

Як щодо Китаю? По-моєму, доволі потужна держава з номінально комуністичною ідеологією.
tecumseh 
Свій


З нами з: 29.05.17
Востаннє: 25.06.17
Повідомлень: 102

2017-06-19 22:09  
ssTAss написано:

Лагідна утопія
Олександр БОЙЧЕНКО


трошки про автора
народився 15 грудня 1970 року, Чернівці
В 1992 році закінчив Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича за спеціальністю «Російська мова та література». Тоді така мода була, любити Державну Мову. Серед не тільки Русскіх але й серед Украінскіх. Як бачим, пан Бойченко не відстає від моди і ниньки
транслював для гоїв книжечку Тадеуша Боровські "У нас, в Аушвіці"
транслював з російської книжечку Єрофєєва «Хароший Сталін». Рагулям читати обов"язково
Есеїст, пише усіляку "заказуху" у різних Патріотичних порталах. Як то кажуть: "на злобу дня". Про "православіє", "кирилицю-латинку", "кримсько-донбаську субрасу", "совків" та іншу патріотичну євроінтеграцію. Саме такі твори любить читати пан ssTAss, мир йому і більше натхнення
Лауреат патріотичних премій та грантів, переважно із закордонних фондів. Ви не подумайте нічого такого. У ті фонди скидаються виключно лише українці - заробітчани та емігранти. Дуже вже вони хочуть помогти таким талантам, як Бойченко

дивлюсь я на це обличчя, і згадую дідове прислів"я
жиди тому пикою на нас не схожі, щоб ми не помилилися
ssTAss 
Загальний модератор Толоки


З нами з: 05.07.08
Востаннє: 29.03.24
Повідомлень: 23137

2017-06-19 22:42  
Нація білінґвалів. Андрій ЛЮБКА


Парадокс полягає в тому, що українці – обдарована нація, що легко навчається іншим мовам, і водночас ніяк не спроможеться вивчити власної.

Наприклад, така ситуація: минулого тижня сидимо ми з моїм другом-літератором (читачам Z добре знаним) у Кракові. Сидимо не в – як хтось наївний міг би припустити – бібліотеці чи музеї, а на терасі якогось із барів. Підходить кельнерка, ми щось замовляємо польською, а потім знову перемикаємося на розмову між собою – ясна річ, українською.

Розмова з кельнеркою не така довга й не настільки багата на лексичні пласти, щоб у гаморі туристичного міста розчути акцент. Можна, відтак, навіть великодушно ствердити, що свій барний запас слів і лаконічних фраз вона натренувала досконало, тож ніякого акценту й не чути. І чи то вечір був особливо ніжним, чи то кельнерка дорогою з нетрів бару трохи відпивала з замовлених клієнтами трунків (щоб не розливалися), але в якийсь момент вона радісно випалила:

— А ви с Украіни? Класно, а я тоже!

Зустріч на Ельбі.

— А ви с какіх гарадов? – все не вгавала вона.

— Ми з Чернівців і Ужгорода, ‒ відповів я, бо друг-літератор поглядом прикипів до таці і від радісного передчуття на якусь мить втратив дар мовлення. ‒ А ви?

— Я с Хєрсона, но уже больше года тут работаю.

— О, і так вивчили польську, що ми навіть не розчули акценту.

— Ну я стараюсь, ‒ усміхнулася вона, а я подумки розкодував алюзію на сакраментальне «батя, я стараюсь».

А що темп ми з другом взяли нормальний, то наступного разу вона підійшла до нас зовсім скоро.

— Што-та єщо вибралі? ‒ звернулася вона до нас, наче до старих друзів.

— Вам так чудово вдається говорити польською, а українською не пробували? – сказав я зовсім дружелюбно.

— А што, вам мєшаєт? Я панімаю украінскій, но гаваріть нє магу.

— А от польською можете без проблем?

— Но я же виучіла!

— Так, а мову своєї країни не могли вивчити за стільки років?

У повітрі зависла напруга. Можливо, дівчина помилково подумала, що я намагаюся її зачепити чи образити.

— А в чом праблєма? Я панімаю украінскій, просто у нас в Хєрсонє нє с кєм балакать на мовє. Но ви можетє гаваріть, я всьо панімаю, для мєня ета нє праблєма савсєм.

— Це я вже зрозумів, просто цікаво, чому польська вам далася так легко, а українська так і не підкорилася, ‒ я усміхнувся, щоб якось розрядити ситуацію.

— Чєсна гаваря, нє знаю. Шо-та труднає єсть в мовє. Мнє она очінь нравіцца, такая мілазвучная. Я би вам так сказала: она такая красівая, што нє хочетса єйо кавєркать!

Такий аргумент крити нічим. Адже українська мова настільки прекрасна, що її треба просто споглядати і слухати, але не обов’язково вчити. Щоб нє кавєркать.

А щодо ідеї зробити другою державною мовою англійську, то я тільки за. Українці без проблем її опанують. І будуть двомовні – говоритимуть російською й англійською, вільно й прекрасно. Але не українською. Щоб нє кавєркать.

Китайської експансії теж не треба боятися. Нація вроджених білінґвалів дасть собі раду й із цією мовою, за рік-два защебече.

Аби лише не своєю.
marchelloUA 
VIP


З нами з: 13.04.11
Востаннє: 12.08.19
Повідомлень: 1079

2017-06-20 13:34  
Python
Цитата:
Як щодо Китаю? По-моєму, доволі потужна держава з номінально комуністичною ідеологією.


Суспільний лад там має стільки винятків, що це швидше нагадує "наш" період НЕПу, коли задля виживання економіки було дозволено свого роду тогочасне приватне підприємництво - тільки у масштабах Китаю.
Плюс право на приватну власність, вільний перетин кордону..
Цитата:
Citizens can now start their own businesses, buy their own homes and travel abroad freely.

http://www.bbc.com/news/world-asia-pacific-11949981

Ну так, номінально там комуністичний режим.
Python 
VIP


З нами з: 01.07.09
Востаннє: 13.03.24
Повідомлень: 915

2017-06-20 16:13  
Ну так а де в світі справді було побудовано комунізм? В СРСР (як це випливає з його назви) був лише соціалізм — перехідна до комунізму форма суспільного ладу, але ще не комунізм. Сам же комунізм займає в комуністичній ідеології приблизно таке ж місце, як Царство Небесне в християнській (швидке пришестя якого також обіцяли свого часу, але вже два тисячоліття як обіцяють…).

Додано через 53 хвилини 11 секунд:

До речі, ще одна паралель між комунізмом і Царством Небесним — очікування, що всі в ньому вестимуть праведний спосіб життя. Робітники продовжуватимуть працювати, хоч їм ніхто не платитиме за це, а всі життєвонеобхідні ресурси будуть загальнодоступними. Аналогічно, праведні душі лишатимуться праведними — хоча, здавалось би, їх навіки врятовано від пекла, тож скоєний у раю злочин, імовірно, залишиться безкарним (а якщо серед цих праведних душ є й такі, що грішили все своє життя й покаялись аж перед самою смертю, то чи не повернуться вони по воскресінню до своїх старих звичок?). Одним словом, ми бачимо два заманливі утопічні нереалістичні варіанти світлого майбутнього, які, хоч і базуються на різних світоглядних принципах, у деяких аспектах виглядають як оригінал та копія.
marchelloUA 
VIP


З нами з: 13.04.11
Востаннє: 12.08.19
Повідомлень: 1079

2017-06-20 17:12  
Якісь наведені базовані на невідомо чому очікування про Царство Небесне..
ssTAss 
Загальний модератор Толоки


З нами з: 05.07.08
Востаннє: 29.03.24
Повідомлень: 23137

2017-06-20 17:15  
Python
marchelloUA
ви вже й цю тему заофтопили
кроком руш у флудильню!))

Додано через 1 хвилину 27 секунд:

чи сюди https://toloka.to/t70760
marchelloUA 
VIP


З нами з: 13.04.11
Востаннє: 12.08.19
Повідомлень: 1079

2017-06-20 17:21  
Python
відповів у флудильні..
IAmHusein 
Новенький


З нами з: 01.04.13
Востаннє: 30.04.22
Повідомлень: 10

2017-06-25 12:50  
Как вы вообще относитесь к русскому языку в украине?
Python 
VIP


З нами з: 01.07.09
Востаннє: 13.03.24
Повідомлень: 915

2017-06-26 02:39  
Як до кроликів в Австралії. Милі пухнасті звірятка, але не тоді, коли йдеться про вибір між ними та сумчастими.
Krest0 
VIP


З нами з: 23.01.16
Востаннє: 07.12.23
Повідомлень: 2874

2017-06-26 23:27  
IAmHusein
Правила Гуртом.
Всім без винятку заборонено:
2.1 Спілкуватися іншою мовою, аніж літературною українською; використовувати для написання українських слів іншу абетку, аніж кирилицю

А щодо питання. Радше негативно.
inkonstantiam 
Новенький


З нами з: 21.02.10
Востаннє: 16.03.24
Повідомлень: 1

2017-07-01 09:17  
IAmHusein
а вас не вчили, що назви країн пишуться з великої літери?
чи це свідоме порушення орфографії, як і свідоме порушення правил форуму
BOHD@N 
VIP


З нами з: 16.06.12
Востаннє: 07.09.22
Повідомлень: 1431

2017-07-01 10:33  
На даний момент більшість українців думають про первинні потреби. Згадайте піраміду Маслоу Happy
Тиць
Тому поки населення не буде фінансово та соціально захищеним, забезпеченим люди не будуть задумуватися над питанням мови.
Cleaf 
Забанено
Забанено


З нами з: 15.10.12
Востаннє: 23.03.18
Повідомлень: 1894

2017-07-01 22:24  
IAmHusein написано:
Как вы вообще относитесь к русскому языку в украине?

Ніякого "русского язика" не існує в природі, є лише кацапський діалект церковноболгарської.
ssTAss 
Загальний модератор Толоки


З нами з: 05.07.08
Востаннє: 29.03.24
Повідомлень: 23137

2017-07-08 22:49  
Цитата:
Ірина Фаріон

ПОРОШЕНКО І УКРАЇНСЬКА МОВА: 10 кроків злиття "с рускім міром"
08 липня 2017, 15:52

З нагоди річниці Валуєвського циркуляру від 18 липня 1863 року

Далекого 2005 року як очільник РНОБ України П. Порошенко заявив:

"Ми координуватимемо зусилля органів влади для того, щоб зупинити процес закриття російських шкіл. Для того, щоб відновити групи у вищих навчальних закладах з російською мовою навчання...Ми справді займатимемося тим, щоб російськомовні громадяни України мали свій телевізійний канал, щоб був повністю забезпечений захист їхніх конституційних прав, для того, щоб не дати ані в 2006-му, ані в 2009-му, ані в подальших роках вкотре розіграти карту мови, як у 1994-му, 1999-му і як спробували це зробити в 2004 році" (газета "Шлях перемоги", N21, 26.05.2005, с. 2).

Ставши Президентом з допомогою своїх відданих посіпак (БПП, НФ, Самопоміч та ін.) і, звісно, що корисних ідіотів, він почав здійснювати свою програму згортання державного статусу української мови. Ось вони 10 кроків мовної путінізації України від Порошенка-президента:

1. Підтримав мовний закон Путіна під прізвиськами українофобів Ківалова-Колесніченка, бо першим почав маркувати свої кондитерські вироби мовою окупанта.

2. Вперше в історії Української Держави під час президентської інавгурації у стінах парламенту при святому Пересопницькому Євангелії звернувся до українців мовою окупанта.

3. Вперше в новітній історії під час новорічного привітання під час страшної війни України з Росією, яку він називає АТО, "вітав" українців мовою окупанта.

4. Вперше запропонував особливо підступний спосіб знищення державного статусу української мови через внесення до парламенту Закону України "Про внесення змін до Конституції України" (вих. N1-1/488 від 2 липня 2014 року). Відповідно до цього закону, запропонував внести зміни до 143 статті Конституції України, які полягають у праві місцевих органів влади змінювати статус мови з особливим виокремленням у цьому російської мови (і це в час розпалу війни з Росією!): "Стаття 143. Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи вирішують питання місцевого самоврядування, віднесені законом до їх компетенції. Сільські, селищні, міські, районні, обласні ради можуть у порядку, визначеному законом, надавати в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці статус спеціальної російській мові, іншим мовам національних меншин України".

Таким способом Президент намагається задовольнити присутність Путіна на Донбасі, позаяк саме під його тиском Верховна Рада VII скликання (крім ВО "Свободи") проголосувала за Закон України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", де в 4 статті сказано: "Держава гарантує відповідно до Закону України "Про засади державної мовної політики" право мовного самовизначення кожного жителя в окремих районах Донецької та Луганської областей щодо мови, яку вважає рідною, вибору мови спілкування, вільного користування російською та будь-якою іншою мовою у суспільному та приватному житті, вивчення і підтримки російської та будь-якої іншої мови..." (16 вересня 2014 року). Про українську мову там жодного слова.

5. 31 серпня 2015 року ВР під тиском Порошенка і його поплічників із БПП, НФ, Самопомочі, Опозиційного блоку, Партії відродження, Волі народу (усього 265 депутатів) ці зміни, що названі "децентралізацією", а насправді – "узаконена ОКУПАЦІЯ", внесено до Конституції в першому читанні. Протести ВО "Свободи" та інших сил під ВР зупинили подальший процес внесення цих змін, через що обрано шлях знищення державного статусу української мови через освітні закони способом підвищення статусу мов нацменшин та демонстративного уневажнення статусу державної мови.

6. У липні 2014 року з ініціятиви Л. Гриневич, партнерки з НФ, у законопроєкт "Про вищу освіту", ст. 46, внесено безпрецедентно згубне доповнення з умов ЗНО про можливість писати вступні тести мовами національних меншин (пункти 11, 12). Тільки завдяки ВО "Свобода" відвойовано через підтвердження у першому читанні формулювання, що "мова викладання у вишах – державна", попри пропозицію комітету з питань освіти та науки "державна та інші".

7. Ще в травні 2014 року я ініціювала депутатське подання до Конституційногго Суду, щоб визнати мовний закон Ківралова-Колесніченка неконституційним. Щойно 13-14 грудня 2016 року відбулися відкриті усні слухання з цього питання з абсолютною аргументаційною базою про його неконституційність та антидержавність. І досі КС не ухвалив рішення з цього питання, бо на це НЕМА волі Президента, представник якого жодного разу не був присутній на процедурі слухань, хоч це передбачає судова процедура.

8. 6 жовтня 2016 року 277 депутатів ВР проголосували в першому читанні Закон про освіту (3491-д від 04.04.2016) авторства послідовних мовних геростратів чи просто малоросів: Л. Гриневич (міністр освіти і науки, квота від НФ), О. Скрипник (Самопоміч), В. Литвин (Воля народу), Т. Кремінь (Народний фронт), І. Кириленко (Батьківщина). У 7-й мовній статті під декоративною ширмою державної мови в освітньому процесі у трьох пунктах і з 7-ох ідеться про мови національних меншин, яким надаватиметься право на освіту рідною мовою коштом Української Держави. Це означає, що цей чужомовно-освітній процес здійснюватиметься за рахунок витіснення державної мови з навчально-наукового процесу.

Вже у другому читанні в червні 2017 року на комітеті з питань освіти та науки законопроєкт до цього всього отримав безпрецедентну правку від Л. Гриневич: "За бажанням здобувачів професійної та вищої освіти заклади освіти створюють можливості для вивчення ними мови нацменшин як дисципліни в обсязі, що дає змогу провадити професійну діяльність у вибраній галузі з використанням цієї мови" (пункт 5).

9. Ідею проводити навчальний процес мовами національних меншин, як це обіцяв Порошенко ще 2005 року, через внесені правки до другого читання до законопроєкту Про освіту підтримали такі депутати: Парубій А.В., Юринець О.В., Кириленко І.Г. Співаковський О.В. Геращенко І.В., Сироїд О.І., Подоляк І.І., Березюк О.Р. Скрипник О. О., Єленський В.Є., Кіраль С.І., Пастух Т.Т., Войцеховська С.М., Фріз І.В., Бригинець О.М., Гопко Г., Соболєв С., Кремінь Т. Тобто маємо цілком логічний симбіоз партії влади - БПП, НФ, Самопоміч - безідейні, брехливі, пустослівні, корисливі, лицемірні ГІБРИДИ, що цілком накладаються на певну політичну атмосферу суспільства. Вони саме ті, на яких найбільше псевдоевропейської пудри за абсолютної відсутности національного змісту та інтересу. А такий одіоз від Самопомочі, як депутат Скрипник О.О. запроваджує абсурдне поняття "громадянської освіти" замість, звісно що "національної" (ст. 3, правка N52), що, на щастя, відхилено комітетом.

Натомість формулювання "особам, що належать до національних меншин, забезпечується право на вивчення рідної мови" запропонували як правку такі народні депутати: всі свободівці - Левченко Ю., Іллєнко А., Головко М., Осуховський О., Марченко О., а також Констанкевич І., Мусій О., Білозір О., Крулько І., Соболєв Є., Кривенко В., Романюк В., Добродомов Д., Тимошенко Ю., Соловей Ю. Зверніть увагу, що серед них НЕМА ніби українськомовних львів'ян-депутатів: А. Парубія, І. Подоляк, О. Березюка, О. Юринець, Г. Гопко, О. Сироїд, О. Скрипника...

10. Саме цей пункт про навчання МОВАМИ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН через створення окремих груп та закладів перенесено у Розділ 5, ст. 17 так званого мовного закону 5670д, що зумисне названий Закон України "Про державну мову", проте в ньому в 20-х статтях із 59-х поряд із українською приписано вживати ІНШУ мову, а в 6 статтях – мову нацменшин... Цей порошенківсько-медведчуківський мовний опус N5670д є найкращим продовженням закону Ківалова-Клолесніченка, бо цілком копіює його п. 3, 6 ст., ("Обов'язковість застосування державної мови чи сприяння її використанню у тій чи іншій сфері не повинні тлумачитися як заперечення або применшення права на користування регіональними мовами або мовами меншин у відповідній сфері та на територіях поширення"), подану як пункт 2, ст. 1: "Статус української мови як єдиної державної не може бути підставою для заперечення мовних прав і потреб осіб, що належать до національних меншин". Натомість у Законі України "Про ратифікацію Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин" у ст. 14 виписано право вивчати мову своєї меншини або навчатися цією мовою, але "без шкоди для вивчення офіційної мови або викладання цією мовою".

Висновок простий: ці 10 кроків Президента і його поплічників – реалізація озвученої вимоги міністра закордонних справ РФ Лаврова про федералізацію України та згортання "українізації" (якої, на жаль, ніколи і не було). Понад то, вважаю, що мовне питання як визначальний чинник української державної самостійности одна з прихованих умов так званих Мінських домовленостей. Як бачимо, не про метафоричну "мовну карту" йдеться, як казав Порошенко ще 2005 року, а про засадничу загрозу існування Української Держави як самочинного суб'єкта. Без своєї МОВИ таке існування НЕМОЖЛИВЕ. Це знає і Путін, і Медведчук, і Порошенко. Прозрівайте! Особливо ті, що кинулися захищати чергове мовне рабство під номером 5670д.

хочу від себе додати декілька думок - порох в побуті говорить кацапською, його жінка заявила, що буде вивчати українську і найняла вчителя (трохи опанувала), діти повністю кацапомовні і входять у різні кацапські групи, невістка взагалі є кацапкою, бізнес в кацапстані (і з кацапами) не припиняється, обмовки по Фройду про Бандеру і волонтерів... скільки вам ще фактів потрібно, щоб ви нарешті зрозуміли, що барига не український президент? вірте далі в казочки "ху*ло нападе", "план шатун" і "ви всі агенти кремля", але потім не кажіть, що вас не попереджали..
Cleaf 
Забанено
Забанено


З нами з: 15.10.12
Востаннє: 23.03.18
Повідомлень: 1894

2017-07-08 23:12  
ssTAss написано:
хочу від себе додати декілька думок - порох в побуті говорить кацапською, його жінка заявила, що буде вивчати українську і найняла вчителя (трохи опанувала), діти повністю кацапомовні і входять у різні кацапські групи, невістка взагалі є кацапкою, бізнес в кацапстані (і з кацапами) не припиняється, обмовки по Фройду про Бандеру і волонтерів... скільки вам ще фактів потрібно, щоб ви нарешті зрозуміли, що барига не український президент? вірте далі в казочки "ху*ло нападе", "план шатун" і "ви всі агенти кремля", але потім не кажіть, що вас не попереджали..

Маячню Фаріонихи наша персона навіть дочитувати не стала. Політик має говорити державною на офіційному рівні; вдома він має право спілкуватися хоч івритом (аби не тягнув те на публіку та не закликав до "втарова гасударствєннава язика") - він же у себе в хаті. Економічні стосунки з кацапами не припинятимуться на 100 відсотків, доки по нашій території йде їхній газ (таке триватиме, доки Європі те потрібно, тобто - ще довго); ядерне паливо також ще деякий час треба буде докупляти в кацапів (бо на американське перейшли ще не цілком). За президентства бариги, попри всі його недоліки, потрохи росте економіка, посилюється армія; тому Фаріониха може йти курити бамбук та не смішити пейси старого Cleaf'а. Найсмішніше оте:
Фаріон написано:
У 7-й мовній статті під декоративною ширмою державної мови в освітньому процесі у трьох пунктах і з 7-ох ідеться про мови національних меншин, яким надаватиметься право на освіту рідною мовою коштом Української Держави. Це означає, що цей чужомовно-освітній процес здійснюватиметься за рахунок витіснення державної мови з навчально-наукового процесу.

Таки покажіть мені тут логіку. А оте взагалі поза уявою:
Фаріон написано:
Тобто маємо цілком логічний симбіоз партії влади - БПП, НФ, Самопоміч - безідейні, брехливі, пустослівні, корисливі, лицемірні ГІБРИДИ, що цілком накладаються на певну політичну атмосферу суспільства. Вони саме ті, на яких найбільше псевдоевропейської пудри за абсолютної відсутности національного змісту та інтересу.

Схоже, "геніальна" мовознавиця сподівається переконати когось у ідейності та непустослівності партії "Свобода", що відзначилася хіба нескінченним базіканням.
ssTAss 
Загальний модератор Толоки


З нами з: 05.07.08
Востаннє: 29.03.24
Повідомлень: 23137

2017-07-08 23:55  
Cleaf написано:
Маячню Фаріонихи

маячню Cleaf-онихи навіть не читав... не варто переконувати порохоботів у грішності "святого пороху"
Cleaf 
Забанено
Забанено


З нами з: 15.10.12
Востаннє: 23.03.18
Повідомлень: 1894

2017-07-08 23:59  
ssTAss написано:
не варто переконувати порохоботів у грішності "святого пороху"

Друже, так само не варто переконувати свободоботів у непотрібності ВО "Свобода", бо непотрібність ВО "Свобода" довели останні парламентські вибори. Шануймося!)))
ssTAss 
Загальний модератор Толоки


З нами з: 05.07.08
Востаннє: 29.03.24
Повідомлень: 23137

2017-07-09 00:05  
Cleaf написано:
Друже, так само не варто переконувати свободоботів у непотрібності ВО "Свобода", бо непотрібність ВО "Свобода" довели останні парламентські вибори. Шануймося!)))

погоджуюсь
українська тут до чого? тему читали чи тільки осану петру вмієте співати? що не так у моєму дописі? порох, так, президент України, але не український президент... в нього нутро кацапське
а свої сарказми та підколки (типу, згострив і сам посміявся) залиште фіцкові
Cleaf 
Забанено
Забанено


З нами з: 15.10.12
Востаннє: 23.03.18
Повідомлень: 1894

2017-07-09 00:10  
ssTAss написано:

погоджуюсь
українська тут до чого? тему читали чи тільки осану петру вмієте співати? що не так у моєму дописі? порох, так, президент України, але не український президент... в нього нутро кацапське
а свої сарказми та підколки (типу, згострив і сам посміявся) залиште фіцкові

Той, хто співав би осану петру, не визнав би наявність в нього недоліків, ге? Його нутро може побачити хіба Б-г (як і нутро Тягнибока, до речі). Річ у тім, що у дописі є цитата фаріонівських теорій про суцільну зраду, котрі й викликали сарказм. Бо замість волання про зраду краще б та жіночка запропонувала щось путнє.
ssTAss 
Загальний модератор Толоки


З нами з: 05.07.08
Востаннє: 29.03.24
Повідомлень: 23137

2017-07-09 00:24  
в мене деколи складається враження, що кліф і фіцко одна особа
занадто бурхливо один на одного реагує... і занадто багато спільного у вас - що він, що Ви не слухаєте опонента, а закривши очі "верещите" про своє, обидва в побуті говорите кацапською, обидва реально хочете побудувати тут не Україну, а таку собі "дємакратічєскую расію без пуйла"
а "політичну прихильність" навмисно обрали протилежну
вибачайте Cleaf-е, але це буде останній допис до Вас (у будь-якій темі).. повний ігнор так як і фіцкові
варіться собі в своїй любові\ненависті, не буду витрачати час (був би радий, якщо б і мої повідомлення ігнорували, дякую)
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години

Нова тема   Відповісти Сторінка:   попередня  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 22, 23, 24  наступна