Війна, зброя, насильство, хижаки... і релігія

Нові коментарі

Нова тема   Відповісти
Сторінка:   попередня  1, 2, 3, 4  наступна
Автор Повідомлення
Estranded 
VIP


З нами з: 09.02.14
Востаннє: 23.04.24
Повідомлень: 2600

2016-10-06 20:12  
Virake написано:
у цьому світі ти або вб'єш когось, або уб'ють тебе - так, за тисячу років нічого не змінилося

Це чиста правда, завжди потрібно боротися, або будеш побореним!
Cleaf 
Забанено
Забанено


З нами з: 15.10.12
Востаннє: 23.03.18
Повідомлень: 1894

2017-05-09 18:33  
До теми релігії: на Московії заборонено діяльність "Свідків Ієгови". Схоже, московський патріархат не любить конкуренцію.
virtus8hur 
Попереджень: 2
Попереджень: 2 


З нами з: 06.02.10
Востаннє: 20.04.24
Повідомлень: 4169

2017-05-12 04:01  
don pedro написано:
кіно зараз у США найсильніше,

За яким критерієм ? Хіба що за спецефектами. За кількістю знятих фільмів у світі лідирують Індія та Нігерія. За якістю - інші країни.

don pedro написано:
Європейське кіно викликає у мене хіба що нудьгу,

Взагалі-то, європейські фільми принаймні наповнені якимось змістом, в той час як американські в більшості (я за індивідуальний підхід до фільмів) розраховані на видовище.
Романтик 777 
VIP


З нами з: 07.11.09
Востаннє: 22.04.24
Повідомлень: 252

2017-06-02 23:01  
Леля22 написано:
є погане в релігіях, бо релігія - це підміна віри.

Надихнуло розширити:
    «Релігія» і «Віра» – різні поняття! Через релігії виникла не одна війна і різанина. Через неї і досі розбрат серед народів, через присутність чималої кількості сект і конфесій.
    Релігія це лиш зовнішній лиск і штучно придумані обряди – це підміна справжньої віри, даної безпосередньо Богом, чи його пророками. Дотримання лиш обрядів без реальних добрих діл – така "віра" мертва!
    Релігію придумали, хитрі, фанатичні і затуркані люди, щоб маніпулювати наївним народом заради наживи і влади. Це заважає людям встановити істину, знайти справжній шлях до Бога і зрозуміти, хто їхній справжній кривдник. Такі хитруни ще й мають нахабність прикриватись святим Духом, хоча Його вони не мають!
Python 
VIP


З нами з: 01.07.09
Востаннє: 14.04.24
Повідомлень: 915

2017-06-03 14:54  
Леля22 написано:
я не атеїстка... і Біблію поважаю, хоча не читала. поки що. мій тато вивчає Біблію - і деколи мені щось цікавеньке розповідає... Це велика і надзвичайно мудра книга.

Я атеїст, і Біблія — одна з тих книг, що сформувала мій світогляд (не випадково в середні віки сама церква включила її до переліку заборонених книг). Не розумію людей, які думають, що вірять у мудрість/святість/доброту книги, якої навіть не читали. Біблія, безумовно, цінна як історичний документ, що дійшов до нас із сивої давнини, і вона лежить в основі моральних принципів сучасного європейського суспільства, але керуватись нею як таким моральним еталоном у наш час було б наївно: в ній зафіксовано критерії добра і зла, що існували в дикі часи, але людство продовжувало рости й далі, і мораль, за якою живе суспільство нині, вже пост-християнська. Той факт, що в сучасній Європі не прийнято вбивати відьом, єретиків та інших богохульців (як це було в епоху розквіту християнства) — один із наслідків цього.
Романтик 777 
VIP


З нами з: 07.11.09
Востаннє: 22.04.24
Повідомлень: 252

2017-06-09 17:10  
В Біблії, а саме Старий Заповіт, є і чимало потворних моральних цінностей. А саме расизм, не осуд рабства, геноцид, етноцид. Тому читати його треба підготовленим і психічно здоровим людям. Я б розділив Біблію і першу частину мало кому б дозволяв читати. Адже тут є і явно протирічиві історичні дані, які варто назавжди заперечити, або доказати - залишати в підвішеному стані зле. А притягування "за вуха" історичних подій недопустиме!
Хоча і в Євангеліях, якщо не читати в контексті подій, є також деструктивні речі. А половину Заповідей (1, 2, 4, 9 і 10) явно йдуть всупереч законам і Конституціям більшості країн. Тому я особисто визнаю тільки Новий Заповіт з деякими застереженнями.
Скільки спостерігаю, часто саме християни є нетерпимі на рахунок критики. Гарно роз'яснив атеїст Невзоров, як треба правильно розмовляти з фанатичними християнами, на ютубі є відео москворотською.
Якось я був натрапив на відео, де розказував автор, що Бог Старого Заповіту і Нового не той же самий, не батько Ісуса. Так, чи ні, але ми спостерігаємо, як з'явились діаметрально інші настанови. А також з'явилось не шанування суботи, що є також натяком. Ісус, наприклад, не назвав перші заповіді багачу, які має той виконувати. Багато є запозичень з індійських релігійних книг, що явно вказує на різне походження знань старозавітнього Отця і новозавітнього Ісуса. Тут явний прогрес думок.
Я можу у всьому помилятись - такі ми є. Але завжди має бути в нас СОВІСТЬ, ЧЕСТЬ, ГІДНІСТЬ і ЛЮБОВ - інакше хто б не був в потусторонньому світі (Бог, іншопланетяни - нам в Рай не ввійти, не роблячи добра! А вся зовнішня показова набожність до одного місця - не врахується!
Virake 
Localize Team
Localize Team


З нами з: 07.07.09
Востаннє: 10.04.24
Повідомлень: 7278

2017-06-09 17:20  
Романтик 777 написано:
А половину Заповідей (1, 2, 4, 9 і 10) явно йдуть всупереч законам і Конституціям більшості країн.
а це вже цікаво... можете розповісти в подробицях?
Gin_ger 
Забанено
Забанено


З нами з: 26.03.11
Востаннє: 01.08.19
Повідомлень: 1681

2017-06-09 17:28  
014
Романтик 777 
VIP


З нами з: 07.11.09
Востаннє: 22.04.24
Повідомлень: 252

2017-06-09 17:37  
Virake написано:
а це вже цікаво... можете розповісти в подробицях?

Взяв з фейсбука (Eduard Shevchenko), переклад гугл, можливі помилки, за що вибачаюсь.
тиць
Заповідь 1. Нехай не буде в тебе інших богів перед лицем Моїм.
Це заповідь про що взагалі? Про те, що все повинні мати одного конкретного бога-Яхве? Або про те що богів є багато, але Яхве хоче, щоб поклонялися тільки йому. У будь-якому випадку заповідь суперечити свободу совісті, тобто право кожного сповідувати таку релігію яку він хоче, або взагалі не вірити в казки і давні міфи. У варіанті синодального перекладу заповідь звучить наступним чином:
Я Господь, Бог твій, що вивів тебе з єгипетського краю, з дому рабства; Хай не буде в тебе інших богів передо Мною.
Тут, крім вищесказаного, ще можна зрозуміти, що заповідь стосується лише єврейського народу і мова тут йде тільки про євреїв, тобто Яхве не є богом іншим народів, крім єврейського.
Заповідь 2. Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею, Не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, Бог заздрісний, що карає провину батьків дітей до третього і четвертого роду, що ненавидять Мене, і що чинить милість тисячам поколінь тих, хто любить Мене і хто держиться Моїх заповідей.
Тут явний натяк на Язичництво і на те, що скрізь живуть різні боги, Яхве просто дуже ревнивий бог, і може покарати за межі не-поклоніння саме йому. Крім протиріччя свободу віросповідання, тут є більш цікавий момент: "карає провину батьків дітей до третього і четвертого роду". Це Біблійне класика, коли за злочин одних людей, покарання несуть зовсім інші, що суперечить будь-яким сучасним законодавчим нормам. При чому навіть такий злочинець, як Йосип Віссаріонович Джугашвілі (кличка: Сталін), карав тільки до другого роду, але мабуть Бог, хоч і добрий, але не настільки добрий, як Сталін. В кінці Бог скромно уточнив, що він є милість (мабуть, щоб ні в кого не виникало зайвих питань до цієї заповіді), правда тільки тим, хто любить його і дотримується його брудні заповіді.
Заповідь 3. Не свідчи імені Господа, Бога твого, надаремно, бо не помилує Господь (Бог твій) без покарання того, хто присягає Його Ім'ям надаремно.
Тут пояснень щодо того, що ж означає слово "марно" не дано, але ясно, що, тільки за згадку імені, при чому в будь-якому контексті, можна відгребти по повній. Це не просто суперечить будь-яким нормам законна, моралі, етики, це просто: марення. Правда тут є одна деталь: чи не можна згадувати ім'я Бога тільки тим, хто йому поклоняється ( "Бога твого", "Господь (Бог твій)"). Якщо ви богу не вклоняєтеся, то бог вас і не покарає. Яхве, Бог, Яхве, Бог. Підтверджую: це правило працює, я кілька разів згадав ім'я бога марно, і він, дійсно, не покарав мене Happy.
Заповідь 4. Пам'ятай день суботній, щоб святити його, як наказав тобі Господь, Бог твій; Шість день працюй і роби всю працю свою, а день сьомий - субота для Господа, Бога твого. Не роби (в нім) ніякого діла, ні ти, ні син твій, ні дочка твоя, ні раб твій, ні раба твоя, ні віл твій, і осел твій, і всяка худоба твоя, ні прибулець твій, що в брамах твоїх, щоб відпочив раб твій, і раба твоя (і осел твій,) як і ти; і пам'ятай, що (ти) був рабом в єгипетському краї, але Господь, Бог твій, вивів тебе звідти сильною рукою та витягненим раменом, тому наказав тобі Господь, Бог твій, святкувати суботній день (і святити його).
По-перше, є маленька деталь: тут точно вказано, що сьомим днем ​​повинна бути субота, а не неділя, відповідно всі секти, які збираються по неділях грішать порушуючи четверту заповідь і будуть покарані, але це дрібниця на тлі того, про що йдеться далі в цієї заповіді. Дана заповідь Фактично говорить нам, що рабство це річ дозволена. Думаю, немає сеансу говорити про те, що рабство суперечить законодавству всіх країн світу.
Заповідь 5. Шануй батька твого і матір твою, як повелів тобі Господь, Бог твій, щоб довгі були твої дні, і щоб було тобі добре на землі, яку Господь, Бог твій, дає тобі.
Дана заповідь, на перший погляд, відповідає поширеним поняттям сучасної моралі. Але що якщо чий то батько вбивця або просто алкоголік, його все-одно потрібно почитати / поважати? Будемо вважати що ця заповідь, що не суперечить законодавство, так як кожен має право почитати того, кого він хоче почитати, навіть бога Яхве.
Заповідь 6. Не вбивай.
Тут все ясно, навіть збіглося з нормами законодавства та мораллю.
Заповідь 7. Не чини перелюбу.
Добровільний статевий акт однієї особи перебуває у шлюбі з іншою особою, що не перебувають з ним у шлюбі як правило, суперечить нормам моралі в більшості країн світу, в багатьох країнах, це може бути аргументом для розірвання шлюбу в судовому порядку. Але в більшості країн світу за це не передбачається навіть адміністративна відповідальність, не кажучи вже про кримінальну, а тим більше смертна кара. У багатьох мусульманських країнах, за зраду жінку можуть навіть вбити, чоловіків там за це, як правило, так не карають. Так що можна сказати, що якщо орієнтуватися на закони мусульманських країн, то на половину дана заповідь збігається з законодавством, у разі тільки жінок, природно.
Заповідь 8. Не кради.
Знову маємо збіг з законодавством і нормами моралі. Але ось чи варто карати смертю за злодійство чого або, це звичайно велике питання з точки зору будь-якого законодавства.
Заповідь 9. Не свідчи неправдиво на ближнього твого.
Дана заповідь не забороняє брехати в принципі, вона забороняє давати неправдиві свідчення в суді, при чому тільки на ближніх. Дана заповідь знову суперечить законодавству, і нормам моралі. У більшості випадків, сучасна мораль забороняє брехати взагалі, а законодавство передбачає правдивість будь-яких свідчень. Хто тут мається на увазі під ближнім, не зовсім ясно, але з першої заповіді схоже, що мова тут йде в першу чергу про євреїв. Тобто: не можна лжесвідчити в першу чергу на євреїв.
Заповідь 10. Не бажай жони ближнього свого, і не бажай дому ближнього твого, ні поля його, ні раба його, ні рабині його, ні вола його, ні осла його, (ні всякої худоби його,) ні всього, що є у ближнього твого .
Ця заповідь була дана людям на століття, бог тут врахував всі можливі матеріальні цінності на всі часи: будинок, поле, раб, рабиня, віл, осел, худобу, дружина і все інше. Ця заповідь ще раз говорить, що рабство не тільки річ допустима, але і захищає права рабовласників. Також тут явно показано, що дружина йде на рівні з будинком, волами і ослами, тобто так само як і раб, є звичайною матеріальною цінністю.
І так, видно, що з законодавством і мораллю деяким чином збіглися заповіді 6 і 8. Заповіді 3, 5, 7, з натяжкою, можна вважати нейтральними по відношенню до моралі і законом (якщо не враховувати, що за нейтральні вчинки передбачається покарання - смерть ). Заповіді 1, 2, 4, 9 та 10, взагалі суперечать законодавству і елементарним сучасним нормам моралі. Але деякі християни чомусь вирішили, що ці заповіді, є основа сучасної моралі, етики та законодавства.
patriot__85 







2017-06-09 18:23  
Оце так коктель. Нічого не забули? Давайте всьо в одну кучу, щоб навіть чорт ногу зломив би.

Додано через 20 хвилин 25 секунд:

Людина не знає, що робити і покладається на релігію, щоб все звалити на неї. Нерозумна людина. В "гарячці" і близько не потрібно підходити до релігії. Рішай свої проблеми без неї. А якщо хочеш, того самого, то тобі має пощастити. Релігія - це наука. Але ми зараз, здається говорим про релігійний фанатизм. Я побожний, я віруючий, - а що це означає? Все повинно піддаватись логіці. Якщо ти слабодухий, то не прикривайся релігією. Вона для вольових людей, які мають свою думку і не пливуть за течією. Це клопітка праця, а не навпаки. Так що задай собі питання чи ти є тим, про що говориш? І ще релігія не може бути мода. Це не плащ чи куртка, яку знімають при необхідності. Так хто там про релігію говорив?
Virake 
Localize Team
Localize Team


З нами з: 07.07.09
Востаннє: 10.04.24
Повідомлень: 7278

2017-06-09 18:50  
Романтик 777, аналіз перших двох заповідей дійсний тільки в тому разі, коли ми беремо за даність існування бога і те, що віра в нього може щось змінити. а це йде наперекір тій логіці, за якою оцінюють решту заповідей.
patriot__85 







2017-06-09 20:15  
Берем до уваги, не берем, що Бога нема, з точки зору свідомості нам тяжко повірити що Він є, бо ми його ніколи не бачили, але з боку віри, десь глибоко в душі, на підсвідомому рівні, нам би хотілося вірити що Він є. Людина привикла опиратися на когось, наслідувати. Якщо взяти той факт, що Бог є, то це нікому не нашкодить. І якщо хтось скаже що Його нема, то також не знає напевно. Отже тут нічия. А чи вартує це питання глибокого аналізу? Взагалі, я вважаю що потрібно приділити увагу насушним речам - людським відносинам. Бо не можна говорити про Бога якого не бачив, нехтуючи Його творінням, людиною.
Virake 
Localize Team
Localize Team


З нами з: 07.07.09
Востаннє: 10.04.24
Повідомлень: 7278

2017-06-09 20:39  
мені до цього байдуже, я не віруючий. але вже давно звернув увагу на суперечки між фанатиками релігійними і анти-релігійними. ось цей "аналіз" є яскравим прикладом дуже низькоякісної пропаганди. її автор не дотримується якоїсь конкретної парадигми навіть у межах одного тексту, натомість довільно пересмикуючи все так, як йому вигідно для побудови твердження.
kryk-v.ya. 
Попереджень: 1
Попереджень: 1 


З нами з: 14.02.14
Востаннє: 23.04.24
Повідомлень: 4214

2017-06-09 20:48  
Virake написано:
натомість довільно пересмикуючи все так, як йому вигідно для побудови твердження.

Ну Ви й пане туткій і загнуууули,я аж сі заслухав...і ж треба так вміти...а взагалі по суті ви праві...

Додано через 3 хвилини 8 секунд:

patriot__85 написано:
Якщо взяти той факт, що Бог є, то це нікому не нашкодить. І якщо хтось скаже що Його нема, то також не знає напевно. Отже тут нічия.

"вищий пілотаж"...я знав...
є у нас таланти...є.
patriot__85 







2017-06-09 20:55  
Хочу сказати щоб люди "віруючі" уважали на людей. А то зараз всі про Бога говорять, а людину під ноги кинули. Початок мусів придумати.
kryk-v.ya. 
Попереджень: 1
Попереджень: 1 


З нами з: 14.02.14
Востаннє: 23.04.24
Повідомлень: 4214

2017-06-09 21:05  
patriot__85 написано:
про Бога говорять

так було з покон віку,тобто з початку початків(ото я загнув),а людина завжди було "піддослідим кроликом"нічого нового...все йде по кругу...просто ми дорослішаєм,на деякі речі звертаєм увагу,на які раніше і не зміг би дивитися...
patriot__85 







2017-06-09 21:08  
Як це дорослішаємо. То в дитинстві мама і тато вчили нас, що людей треба слухати, поважати, а коли підросли то "забили на все болт"?!
Virake 
Localize Team
Localize Team


З нами з: 07.07.09
Востаннє: 10.04.24
Повідомлень: 7278

2017-06-09 21:18  
kryk-v.ya. написано:
Ну Ви й пане туткій і загнуууули,я аж сі заслухав...і ж треба так вміти...а взагалі по суті ви праві...
що?
kryk-v.ya. 
Попереджень: 1
Попереджень: 1 


З нами з: 14.02.14
Востаннє: 23.04.24
Повідомлень: 4214

2017-06-09 21:27  
patriot__85 написано:
що людей треба слухати

мама з татом вчать слухати якраз і маму з татом,а дорослих і старших поважати,і до чого тут Бог...ми ж з вами не про нас...а в загальному,про буття...з часом і сприйняття речей інакше,хоча добро і зло як було так і є...процедура інакша,і методи боротьби зі злом інакші...а суть,що тисячі років назад,що зараз,та сама...я в принципі не писака...не наю чи добре я все сформулював,що бзрозуміло було...і образити нікого не мав на думці...а дискусія цікава і тема файна...

Virake написано:
що?

отож...
patriot__85 







2017-06-09 21:37  
А чи не здається вам, що людина зараз стала зарозумілою, яка поваги до іншого не має. Не треба її вже більше Бога, величі своїй вона не видить кінця, ради її нема Так вона щось знайшла чи втратила? А може інша причина? Нове життя - нові хвороби. А як раніше було? Як на мене ще недавно, людина була людиною, а тепер? І не рості тут справа.

Додано через 6 хвилин 2 секунди:

Цитата:
Як на мене ще недавно, людина була людиною, а тепер

СКОТИНА
kryk-v.ya. 
Попереджень: 1
Попереджень: 1 


З нами з: 14.02.14
Востаннє: 23.04.24
Повідомлень: 4214

2017-06-09 21:38  
patriot__85 написано:
А чи не здається вам, що людина зараз стала зарозумілою, яка поваги до іншого не має.

ні,мені так не здається...
patriot__85 







2017-06-09 21:45  
kryk-v.ya.
Так де ж тепер "шановний пане" людська гідність". Я вже мовчу про людські чесноти. З хлібом з'їли? Викинули як зайві? А може в таких як ви їх просто нема.
Virake 
Localize Team
Localize Team


З нами з: 07.07.09
Востаннє: 10.04.24
Повідомлень: 7278

2017-06-09 22:04  
kryk-v.ya. написано:
отож...
наче розмовляю з роботом.
kryk-v.ya. 
Попереджень: 1
Попереджень: 1 


З нами з: 14.02.14
Востаннє: 23.04.24
Повідомлень: 4214

2017-06-09 22:12  
patriot__85 написано:
А може в таких як ви їх просто нема.

можливо і нема,якщо вам так буде легше...

Virake написано:
наче розмовляю з роботом.

і що я маю вам відповісти,я взагалі-то вас підтримав...і що ще треба?
patriot__85 







2017-06-09 22:26  
Важка ваша ноша і неправильна. Веде вона вас манівцями. Та і від науки ви відійшли, глупство (дурниці) напридумували, в тім і живете. Тому нічого не розумієте. Тупий депресняк
tecumseh 
Свій


З нами з: 29.05.17
Востаннє: 25.06.17
Повідомлень: 102

2017-06-09 22:36  
Python написано:
Біблія, безумовно, цінна як історичний документ, що дійшов до нас із сивої давнини

до 99,99% людей, які знайомляться з пуперкнигою, цей "історичний документ" дійшов з сучасної типографії
"переклади" якими зараз послуговуються мають давність не глибше ХІХ століття
саме слово "біблія", як збірка текстів "старого" та "нового" заповітів на руських землях війшло у користування в ХVІ столітті

про яку "сиву давнину" мова?

Python написано:
Біблія — одна з тих книг, що сформувала мій світогляд


Python, розширте свій світогляд таким цікавим чтивом, як "Палєя толковая на жида"
Твором, який справді прийшов із сивої давнини, існує у декількох списках, один з яких досліджував Іван Франко

поки що єдине сучасне видання "Палєї толкової на жида":
давньоруський текст з паралельним російським перекладом
є у мережі у вигляді факсимільного пдф. Важить близько 100мб

http://kazpds.ru/wp-content/uploads/2016/02/10730_c.jpg

Палея толковая. М.: Согласие, 2002. — 648 с.
Толковая Палея представляет собой одно ранних из дошедших до нас творений отечественной словесности, в которой повествование о сотворении мира и истории человеческого рода сопровождается богословскими размышлениями и толкованиями, что делает её важнейшим источником для изучения картины мира и богословской мысли древней Руси.
Virake 
Localize Team
Localize Team


З нами з: 07.07.09
Востаннє: 10.04.24
Повідомлень: 7278

2017-06-09 23:05  
kryk-v.ya. написано:
і що я маю вам відповісти,я взагалі-то вас підтримав...і що ще треба?
я радий, що ви зі мною згідні, але ви так це висловили, що зовсім нічого не зрозуміло. я перепитав, а у відповідь почув "отож". не знаю, може це в мене якісь завихрення в голові, але я так спілкуватися не можу.
kryk-v.ya. 
Попереджень: 1
Попереджень: 1 


З нами з: 14.02.14
Востаннє: 23.04.24
Повідомлень: 4214

2017-06-09 23:13  
Virake написано:
я радий, що ви зі мною згідні

добре,буду знати... Wide grin
Python 
VIP


З нами з: 01.07.09
Востаннє: 14.04.24
Повідомлень: 915

2017-06-10 03:26  
patriot__85 написано:
Якщо взяти той факт, що Бог є, то це нікому не нашкодить.

В рамках постхристиянської «світської» моралі віра справді перейшла в нешкідливу форму. Але чи зго́дилися б сучасні європейські віруючі жити в суспільстві, де відмова від цієї віри (атеїзм, перехід в іншу релігію) карається смертю (як це було в старозавітні часи, і як це донині практикується в ряді мусульманських країн)? Добре, християнство, маючи ідею всепрощення, до цього ставиться м'якше — але смерть за відречення від Бога випливає з біблійних текстів, і до становлення сучасної моралі християни також практикували щось подібне (адже ж єретики, що паплюжать слово Боже, є не просто грішниками, а слугами Диявола, що ведуть за собою людей у пекло!).
kryk-v.ya. 
Попереджень: 1
Попереджень: 1 


З нами з: 14.02.14
Востаннє: 23.04.24
Повідомлень: 4214

2017-06-10 10:58  
Python написано:
християнство, маючи ідею всепрощення,

а як "око за око"...
я наприклад думаю,що основна ідея християянства це покаяння за гріх...
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години

Нова тема   Відповісти Сторінка:   попередня  1, 2, 3, 4  наступна