Штучний Інтелект

Нові коментарі

Нова тема   Відповісти
Сторінка:   попередня  1, 2
Автор Повідомлення
dexterboy11 
Поважний учасник


З нами з: 15.10.14
Востаннє: 21.04.24
Повідомлень: 230

2018-02-11 14:12  
virtus8hur
По-перше, я лише розмірковую над цією гіпотезою Шевцова, а не заперечую її. По-друге, навіть якщо вона істинна то вона ніяк не заважає появі штучного інтелекту.

Ну і так, Ви будете вказувати на те що жодна зі сфер буття не досліджена ще на 100%, і тому нічого не можна стверджувати. Нічого крім тези Шевцова Happy І це буде нескінченна дискусія. Еволюційна теорія що підтверджена тоннами спостережень та генетичних досліджень для Вас не переконлива, а ось ця теза Шевцова, із нею все гаразд. Справа Ваша.

Але а мою думку Ви занадто переоцінюєте людину із її інтелектом, творчістю та "внутрішнім світом". Поцікавтесь тим що на даний момент відомо в області еволюції загалом, та еволюції людини зокрема. Багацько нового дізнаєтесь. Якщо Вас справді цікавлять знання, а не догмати та збереження ілюзії людської унікальності. Особисто для мене свого часу це стало справжнім розривом шаблонів. Чого і Вам бажаю Happy
virtus8hur 
Попереджень: 2
Попереджень: 2 


З нами з: 06.02.10
Востаннє: 20.04.24
Повідомлень: 4169

2018-02-11 14:27  
Tarasyk написано:
От-от, а кажете, що еволюційна теорія не переконлива. А останні кілька тисячоліть - це що по-вашому?

Непереконлива біологічна еволюція, а от еволюція культурна чи цивілізаційна - річ реальна.

Tarasyk написано:
Цілком ймовірно, що за наступні кілька століть людство може досягти набагато більшої тривалості життя, наприклад, 150-200 років, а також навчитися "хакати" мозок і розвинути власний інтелект настільки, що наш сучасний рівень інтелекту буде здаватися таким же примітивним, яким ми вважаємо інтелект первісних людей.

Навіть якщо й так, то тоді штучний інтелект все-одно буде на порядок нижчий ніж людина. Тобто одночасно комп'ютер не може бути розумнішим за людину.

Tarasyk написано:
навчитися "хакати" мозок

Маю сумніви щодо цього.

Tarasyk написано:
тези Шевцова

Власне, це теорема не його, він лише процитував її.

Додано через 7 хвилин 49 секунд:

dexterboy11 написано:
По-перше, я лише розмірковую над цією гіпотезою Шевцова, а не заперечую її

Але ж Ви долучилися до дискусію, тому я відповідаю на ваші аргументи. І все...

dexterboy11 написано:
навіть якщо вона істинна то вона ніяк не заважає появі штучного інтелекту.

Все залежить від того, що ми будемо називати "штучним інтелекто". Наприклад програми, що грають в шахи, існували іще десь 40 років тому. Але людина має значно більше функцій ніж грати в шахи, навіть саму цю гру придумали люди, а не комп'ютер.

dexterboy11 написано:
тому нічого не можна стверджувати.

Я не казав, що нічого не можна стверджувати. Просто у цій дискусії ми торкнулися дуже глобального питання - надто глобального, щоб на нього буле легко відповісти одним коментарем.

dexterboy11 написано:
Але а мою думку Ви занадто переоцінюєте людину із її інтелектом, творчістю та "внутрішнім світом".

Активно цікавлюсь питаннями філософії та розвитку людства, і те, що кажу - це мої висновки.

dexterboy11 написано:
Особисто для мене свого часу це стало справжнім розривом шаблонів.

А може Ви щось неправильно зрозуміли ? Happy
Tarasyk 
Відео Гуртом - фільмокрай
Відео Гуртом - фільмокрай


З нами з: 26.08.09
Востаннє: 11.03.20
Повідомлень: 6802

2018-02-11 14:33  
virtus8hur написано:
Навіть якщо й так, то тоді штучний інтелект все-одно буде на порядок нижчий ніж людина. Тобто одночасно комп'ютер не може бути розумнішим за людину.

Дивись, людина розвивається і еволюціонує, технологічний прогрес зростає експоненційно. Якщо людина на даному етапі може розвинутися ще більше і хакнути себе, тобто прокачати мозок, і відтворити слабший інтелект, то цей слабший інтелект з часом може так само розвинутися (як людина розвивається зараз). І фактично будемо мати 2 паралельних інтелекти - людський, і машинний.

virtus8hur написано:
Маю сумніви щодо цього.

ну звісно, хіба може бути інакше? Happy первісні люди у свій час теж мали багато сумнівів, помирали в середньому у 20-30 років, не знали про медицину, не вміли лікувати хвороби, не вміли писати та рахувати, і навіть уявити не могли, що зможуть спілкуватися один із одним за тисячі кілометрів і переміщуватися у просторі з надзвуковою швидкістю, але пройшло кілька тисяч років і все це стало реальністю.
virtus8hur 
Попереджень: 2
Попереджень: 2 


З нами з: 06.02.10
Востаннє: 20.04.24
Повідомлень: 4169

2018-02-11 15:08  
Tarasyk написано:
Якщо людина на даному етапі може розвинутися ще більше і хакнути себе, тобто прокачати мозок, і відтворити слабший інтелект, то цей слабший інтелект з часом може так само розвинутися (як людина розвивається зараз).

Ви хочете сказати, що колись у майбутньому машинний інтелект буде вищим, ніж людський сьогодні ?
Tarasyk 
Відео Гуртом - фільмокрай
Відео Гуртом - фільмокрай


З нами з: 26.08.09
Востаннє: 11.03.20
Повідомлень: 6802

2018-02-11 15:41  
virtus8hur, так, це цілком можливо. З якою саме частиною послідовності моїх суджень ви не згодні?

Люди не зупинилися в своєму розвитку, а продовжують розвиватися, фізично та інтелектуально. Отже за кілька сотень або тисяч років ми цілком можливо побачимо надлюдей, які житимуть століттями, інтелектуальні можливості яких будуть значно більші і потужніші за сучасні.

Якщо подивитися на тисячу років назад, то це очевидно. Раніше люди жили менше, були інтелектуально нерозвинутими, більшість не вміло писати, читати, рахувати. Ми є надлюдьми у порівнянні зі первісними людьми. Згодні?

Отже, скажімо, за тисячу років (але я думаю, що набагато раніше), надінтелект майбутніх людей зможе створити штучний інтелект, слабший за їхній, але співставний із інтелектом сучасних людей. Це не суперечить тезі, яку переказує Швецов. Згоді?

І фінальний акорд - якщо маючи сучаний рівень інтелекту люди продовжують розвиватися і можуть розвинути його ще більше, то значить, що і штучний інтелект створений в майбутньому, цілком може самостійно розвиватися, як ми розвиваємося зараз. А значить, що з часом людський і штучний інтелект зможуть конкурувати.
virtus8hur 
Попереджень: 2
Попереджень: 2 


З нами з: 06.02.10
Востаннє: 20.04.24
Повідомлень: 4169

2018-02-11 15:47  
Tarasyk написано:
так, це цілком можливо

Я б не виключав цього на 100%, але це лише припущення.
Tarasyk 
Відео Гуртом - фільмокрай
Відео Гуртом - фільмокрай


З нами з: 26.08.09
Востаннє: 11.03.20
Повідомлень: 6802

2018-02-11 15:49  
Оновив попредній комент, пояснив покроково і більш послідовно.
virtus8hur 
Попереджень: 2
Попереджень: 2 


З нами з: 06.02.10
Востаннє: 20.04.24
Повідомлень: 4169

2018-02-11 16:41  
Tarasyk написано:
Якщо подивитися на тисячу років назад, то це очевидно. Раніше люди жили менше, були інтелектуально нерозвинутими, більшість не вміло писати, читати, рахувати. Ми є надлюдьми у порівнянні зі первісними людьми. Згодні?

Ви маєте на увазі розвиток культурний чи біологічний ? От якби вас немовлям телепортували на 5 тис. років тому в суспільство первісних людей, то гадаєте ви б там навчилися самі читати й писати ? Гадаєте ви б змогли там лікуватися, коли тодішнє людство цього не вміло ? Генетика була б таж сама, що у вас зараз.
Ваші знання більші, ніж були в первісних людей. Але причиною цього скоріше є те, що ви вже стоїте на плечах попередніх поколінь. Тобто біологічний розвиток значно менший (якщо він взагалі є), ніж культурний.

Tarasyk написано:
Отже, скажімо, за тисячу років (але я думаю, що набагато раніше), надінтелект майбутніх людей зможе створити штучний інтелект, слабший за їхній, але співставний із інтелектом сучасних людей.

Тут головне слово - "скажімо". Сказати там ми можемо, але не знаємо непевне.

Tarasyk написано:
Це не суперечить тезі, яку переказує Швецов. Згоді?

Не суперечить.

Tarasyk написано:
якщо маючи сучаний рівень інтелекту люди продовжують розвиватися і можуть розвинути його ще більше, то значить, що і штучний інтелект створений в майбутньому, цілком може самостійно розвиватися, як ми розвиваємося зараз. А значить, що з часом людський і штучний інтелект зможуть конкурувати.

Одночасно не зможу конкурувати.

Додано через 2 хвилини 2 секунди:

Кого цікавить дане питання, рекомендую переглянути цикл лекцій пана Шевцова "Всесвіт. Людина. Суспільство". Вищезгадану теорему він згадує, здається у 5-му відео. Але не завадило б і усі їх подивитись Happy
PinkiVinki 
Забанено
Забанено


З нами з: 18.01.18
Востаннє: 15.02.18
Повідомлень: 73

2018-02-11 21:21  
Tarasyk написано:
Раніше люди жили менше, були інтелектуально нерозвинутими, більшість не вміло писати, читати, рахувати. Ми є надлюдьми у порівнянні зі первісними людьми. Згодні?


не згоден

раніше я жив в УРСР. Не зустрічав жодного дорослого русина, який не вмів писати/читати чи рахувати.

Але ізТоричній навуці достаменно відомо, шо на Галичині до 40-х років ХХ століття "інтелектульно нерозвинутих людей" (тих що в дорослому віці не вміли добре читать/рахувать) була більшість
згодні?

Додано через 19 хвилин 15 секунд:

virtus8hur написано:

Ви маєте на увазі розвиток культурний чи біологічний ? От якби вас немовлям телепортували на 5 тис. років тому в суспільство первісних людей, то гадаєте ви б там навчилися самі читати й писати ? Гадаєте ви б змогли там лікуватися, коли тодішнє людство цього не вміло ? Генетика була б таж сама, що у вас зараз.
Ваші знання більші, ніж були в первісних людей. Але причиною цього скоріше є те, що ви вже стоїте на плечах попередніх поколінь. Тобто біологічний розвиток значно менший (якщо він взагалі є), ніж культурний.


virtus, я б тобі порадив не бути таким категоричним міркуючи про життя/буття доізТоричних людей

сучасній навуці невідомо як жили люди 5 тис. років назад, а тим більш їхній "інтелектуальний розвиток"

бач у чому штука? сучасні розумники вважають себе великими інтелектуалами лише за те, що вони можуть вистукувати на клаві довжелезні пости на толоці, у яких прославляють геніальних шахраїв-шовуменів типу ілона маска
однак, сидячи колись у вігвамі, наші предки розмірковували про вічне, як і зараз

Про це, до речі, дійшло багато русинських філософських співомовок.

Додано через 10 хвилин 31 секунду:

одну з таких співомовок про "раніше", мені розказала бабуся

"раніше, - казала вона, - жити було краще!
І спина не боліла, і хлопці хотіли"

отак от було "раніше", шановні "надлюди"
virtus8hur 
Попереджень: 2
Попереджень: 2 


З нами з: 06.02.10
Востаннє: 20.04.24
Повідомлень: 4169

2018-02-11 22:04  
PinkiVinki написано:

сучасній навуці невідомо як жили люди 5 тис. років назад, а тим більш їхній "інтелектуальний розвиток"

бач у чому штука? сучасні розумники вважають себе великими інтелектуалами лише за те, що вони можуть вистукувати на клаві довжелезні пости на толоці, у яких прославляють геніальних шахраїв-шовуменів типу ілона маска
однак, сидячи колись у вігвамі, наші предки розмірковували про вічне, як і зараз


Згоден.
PinkiVinki 
Забанено
Забанено


З нами з: 18.01.18
Востаннє: 15.02.18
Повідомлень: 73

2018-02-11 22:38  
virtus8hur, я тобі ше одну співомовку розкажу

оце нещодавно провів спіритичний сеанс зв"язку з Перуном

і от Він мені каже:
- От ви у космос, типу, літаєте?
- Ну, - кажу я йому. - Особисто я не літав. Але по телебатору мовлять шо дехто літає
- Та й.. же його мать, - отак по-простяцькому каже Він мені. - Ви на Землі навчіться по-людськи жити. Ти бач, дожились, "надлюдські інтелектуали" лізуть у космічний монастир із своїм дурнуватим уставом

і далі зв"язок перервався
оце думаю, шо то Перун мені хотів цим сказати?
ridley 
Частий відвідувач


З нами з: 20.01.18
Востаннє: 21.06.18
Повідомлень: 28

2018-02-12 04:12  
Згадалось. За гіпотезою симуляції, наша реальність може бути не базовою - а лише достатньо якісною моделлю, аби усе здавалось реальним для нас. Ілон Маск (вельми шанований мною, на відміну від PinkiVinki), вважає ймовірність того, що ми не живемо у симуляції, мізерно малою. Якщо це так, виходить, ми є штучним інтелектом.
virtus8hur 
Попереджень: 2
Попереджень: 2 


З нами з: 06.02.10
Востаннє: 20.04.24
Повідомлень: 4169

2018-02-12 09:02  
PinkiVinki написано:
оце думаю, шо то Перун мені хотів цим сказати?

Думаю, він хотів сказати, що коли знаннями заволодівають злі уми - то це небезпечно.
dexterboy11 
Поважний учасник


З нами з: 15.10.14
Востаннє: 21.04.24
Повідомлень: 230

2018-02-12 15:32  
Переглянув кілька кавалків цього Шевцова. Думав може це справді, хоча б по-українським міркам, серйозний вчений якийсь. Ну чи хоча б якийсь маловідомий оригінальний філософ, у крайньому разі. А виявилось що це типовий хранитель древніх знань, професор лозоходства, майстер словоблудства та великий руйнівник наукових торій, що має відповіді на усі запитання.

Оце ніколи не знаєш із ким дискутуєш в інтернеті. Якщо дитину від дорослого ще якось можна відрізнити, то з оцінкою психічного стану опонента все складніше Wide grin
marchelloUA 
VIP


З нами з: 13.04.11
Востаннє: 12.08.19
Повідомлень: 1079

2018-02-12 16:44  
Мав я видіння, в якому розповідалося про досягнення людства у порівнянні між різними народами. Так от, у Лондоні в 1861 році почали будувати метро. У той час як у нашого північно-східного сусіда в 1861 році лише відмінили кріпосне право - лише на папері, звісно, оскільки інша форма кріпацтва існувала в совєтах до 1969 року, коли селянам почали видавати паспорти. Так от мораль того видіння - куди нам прагнути в розвитку? Питання риторичне...

Додано через 49 хвилин 30 секунд:

... у той час як на Галичині до приходу "асвабадітєлей" селяни мали можливість торгувати власним урожаєм зерна хоч би і з цілим світом (досі !!! цієї можливості не відновили в сучасній Україні, бо торгувати зерном можуть лише визначені державою трейдери). Відповідно їхати можеш куди хочеш, аби не пияк що пропив усе і сидиш нарікаєш на вселенську змову євреїв.
virtus8hur 
Попереджень: 2
Попереджень: 2 


З нами з: 06.02.10
Востаннє: 20.04.24
Повідомлень: 4169

2018-02-12 18:13  
marchelloUA написано:
у Лондоні в 1861 році почали будувати метро. У той час як у нашого північно-східного сусіда в 1861 році лише відмінили кріпосне право - лише на папері,

Так, я люблю порівнювати те, що метро в Києві було збудоване приблизно через 100 після Лондона ))

Але якщо подивитися на історію людства ширше, то побачиш що в арабів десь після середини 7 ст. почався "Золотий Вік" - культурний розквіт, у них була передова на той час математика, астрономія, коли Європа все ще сиділа в багнюці. Так що цивілізаційний розвиток, схоже, розвивається по циклах і одні культури змінюють інші.
PinkiVinki 
Забанено
Забанено


З нами з: 18.01.18
Востаннє: 15.02.18
Повідомлень: 73

2018-02-12 22:55  
marchelloUA написано:
... у той час як на Галичині до приходу "асвабадітєлей" селяни мали можливість торгувати власним урожаєм зерна хоч би і з цілим світом (досі !!! цієї можливості не відновили в сучасній Україні, бо торгувати зерном можуть лише визначені державою трейдери).


так-так
гарна ідея, пане marchelloUA
треба надати кожному галицькому фермеру можливість торгувати урожаєм зерна напряму із "цілим світом"
цього доречі і хоче отой "цілий світ", якого Ви пропонуєте нагодувати дешевеньким зерном.
"геть монополії, даєш вільний ринок". Це гасло МВФ
виходячи із змісту попередніх Ваших співомовок, пане marchelloUA, я так розумію, тернопільський фермер має вантажити зерно на ночви/плоти та сплавляти його Збручем у європи

навіть мій молодший син розуміє прибуткові переваги монопольної торгівлі для держави (у СРСР - державна монополія на зовнішню торгівлю) над торгівлею за дрібно-гуртовими контрактами
так само він розуміє виробничі переваги великих латифундій/колгоспів над дрібнотоварним "фермерським" виробництвом із 2 га землі

і питання у русина тут лише одне: кому мають належати прибутки від монопольної торгівлі - державі/громадянам України, чи приватним жидівським особам?

зі: кілько у Вашого діда, який у ночвах переправляв зерно на Велику Україну, було землі в 30-ті роки ХХ століття?
ridley 
Частий відвідувач


З нами з: 20.01.18
Востаннє: 21.06.18
Повідомлень: 28

2018-02-14 08:20  
Не зможеш сам - поклич друга.
Cleaf 
Забанено
Забанено


З нами з: 15.10.12
Востаннє: 23.03.18
Повідомлень: 1894

2018-02-14 15:48  
кацапською піцькою написано:
і питання у русина тут лише одне:

Навіщо кацап щось патякає про русинів?
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години

Нова тема   Відповісти Сторінка:   попередня  1, 2