Американський снайпер / American Sniper (2014) 720p Ukr/Eng | Sub Ukr/Eng

Нові коментарі

Нова тема   Відповісти
Сторінка:   попередня  1, 2
Автор Повідомлення
Keltirulla 
Забанено
Забанено

Востаннє: 05.04.19

2016-01-19 21:34  
LOL,
EduardGol "спаси біг" -- ну круто. Звичайно потрібно в українську запозичувати всілякого бруду.
EduardGol 
Поважний учасник

Востаннє: 19.06.19

2016-01-19 22:29  
Keltirulla, для вас, як борця за народну грамотність, приведу декілька витягів з тлумачного словника та словника синонімів. А то ви мені нагадуєте людину, яка поганенько володіє українською, тому багато слів їй здаються смішними абощо (в реальному житті, на жаль, явище розповсюджене).

Отож:
Цитата:
СПАСАТИ 2, аю, аєш, недок., СПАСТИ, су, сеш; мин. ч. спас, ла, ло; док., перех.
1. розм. Те саме, що рятувати. Сам [цар] спасав своїх мирян (Іван Котляревський, I, 1952, 289); — Хто такий? Чого тут лазиш? .. — Корову спасаю, самі знаєте, яке наше життя: все забирає німець. Голі й босі, хоч лягай та помирай (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 438); [Петро:] Галя прибігала до мене, уся в сльозах... Плаче, голосе [голосить]: спаси мене, спаси! Батько, каже, силують за Печарицю заміж (Панас Мирний, V, 1955, 177); Лаврін висмикнув з Мелащиних рук рогача і спас живоття трьом полумискам (Нечуй-Левицький, II, 1956, 362); — Товаришу начдив! ..Спасіть... — простогнав поранений Павлик Радецький і впав непритомний в обійми Щорса (Олександр Довженко, I, 1958, 183).
2. рел. За християнським віровченням — визволяти від вічних мук у загробному житті. Чорна риза не спасе, а біла в гріх не введе (Номис, 1864, № 205); — Святая сило! Спаси мене, мій боже милий! — Тілько й промовила [Марія] (Тарас Шевченко, II, 1963, 361).
Боже (господи і т. ін.) [тебе (мене і т. ін.)] спаси, заст. — уживається для вираження небажаності, недопустимості, заперечення чого-небудь. — Боже ж тебе спаси — не бий по людині, а бий по дровах (Гнат Хоткевич, I, 1966, 86); [Терещенко (перебиває):] Я різався? Боже спаси!.. Увесь час пасував. Мені незручно було одмовитись... Я карти ненавиджу! (Олександр Корнійчук, II, 1955, 299); Спасати (спасти) [свою] душу — у християнському віровченні — подвижництвом, постом, молитвами замолювати гріхи, визволятися від вічних мук у загробному житті. В ту пору була мода на пустельництво, то й він пішов до Тебаїди спасати душу (Іван Франко, IV, 1950, 157); [Кнуриха:] Ти ж сам крутив та вертів, та й довертівся до того, що одна [дочка] душу запакувала. Хай же хоч друга спасе свою (Панас Мирний, V, 1955, 84).

Цитата:
БОГ, рідко БІГ, бога, чол. У релігійних віруваннях — уявна надприродна істота, що нібито створила світ і керує ним та вчинками людей.

Цитата:
Біг
= Бог
(за релігійними уявленнями, надприродна істота, що створила світ і керує ним), Господь, Господь [Пан] Біг, Творець, Творитель, Сотворитель, Спаситель, Розіп'ятий, У[В]севишній, У[В]себлагий, У[В]семогутній, Передвічний, Триєдиний, Трисвятий, Вишній, У[В]седержитель, Цар царів, Цар [Отець, Владика] Небесний, Пантократор; Біг-Отець — Творець, Біг-Син — Ісус Христос, Біг-Дух Святий (виявляв себе у вигляді голуба та вогненних язиків) — (у християнському віровченні триєдине божество, у якому поєднано ці іпостасі)

Вчиться, шановний, щоб рідна мова вас не смішила та не обурювала. І вже після, робіть іншим такі безапеляційні зауваження.
Keltirulla 
Забанено
Забанено

2016-01-19 22:47  
Шановний, спочатку б самі вивчили укр мову, а не кидали мені цитати з словників періоду совку.
EduardGol 
Поважний учасник

2016-01-20 07:28  
Keltirulla
1. Ці слова є і в словниках після 2000-го. У вас що, жодного словника немає?! Так є онлайн-варіанти.
2. Ці слова є в творах найкращих письменників-класиків і сучасників. У вас в профілі вказано, що ви цікавитесь літературою. Серйозно?! Починати ніколи не пізно.

Як розумієте, ваше слово проти вищезазначеного... ну, нехай власна думка. Однак все вищезазначене є нормативом. Тож якщо ви не здатні визнати власну помилку, то мені додати нічого.
Keltirulla 
Забанено
Забанено

2016-01-20 08:34  
EduardGol написано:
1. Ці слова є і в словниках після 2000-го. У вас що, жодного словника немає?! Так є онлайн-варіанти.

Аххах, все як завжди пішли образи. Приймаю це як злив.
EduardGol написано:
2. Ці слова є в творах найкращих письменників-класиків і сучасників.

Звичайно, а ще 80% населення у нас каже не " доброго дня", а "здрастє" -- то що тепер і це укр. слово? І сучасні "письменники" вживають його теж.
EduardGol написано:
У вас в профілі вказано, що ви цікавитесь літературою.

Очевидно, що книг я прочитав більше за вас... І знову ж використання моїх даних з профілю, для "утвердження своєї правоти".
EduardGol написано:
Тож якщо ви не здатні визнати власну помилку, то мені додати нічого.

Я визнаю помилку, коли справді помиляюсь, але не в даному випадку. Проте, ви злились, що ж ... живіть й надалі з своїм суржиком, і "відстоюйте" незалежність та самобутність української мови" забруднюючи її суржиком.
«Спасибі» походить від церковнослов’янського «спаси Богь»; «дякувати» – від німецького danken, але в нашій мові уже добре відоме з XV ст. Кажемо: дякувати кому (а не кого, бо це – від російського «благодарить кого»).

У сучасній українській розмовній мові слово «дякуючи» має єдине значення як дієприслівник теперішнього часу недоконаного виду дієслова «дякувати», прикл.: «Гості повільно виходили з хати, сердечно дякуючи господарям за допомогу» (з живого мовлення).

Відкритий лист Президенту України від Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, оприлюднений на сайті Комітету (http://bit.ly/1Q1tBTd). Лист підписали 23 поважні митці.
Здивував нас цей лист своїм мовним оформленням.
Помилки підкреслено червоним, нижче подаємо правильні варіанти і пояснення:
1. вшосте (прислівник; пишеться разом);
2. письменник - особа, для якої літературна діяльність є професією (поети і прозаїки - це письменники). "Письменники й поети" - це те саме, що "квіти і ромашки";
3. на жаль (пишеться окремо). Просимо спільноту Mova терміново вислати магнітик з Лепетуном на адресу Комітету;
4. готовий до (щодо = стосовно, з приводу);
5. якомога ширшого (правила творення найвищого ступеня порівняння прикметників);
6. становить підвалини (становити = бути чимось, складати = розміщувати у певному порядку, створювати).
Дуже хотілося б дізнатися, хто ж насправді писав цього листа? І чому жоден підписант не проглянув текст, під яким поставили його прізвище?

А це вам стосовно словників періоду совку та більшості сучасних. Лист комісії до нашого шоколадного полководця
EduardGol 
Поважний учасник

2016-01-20 18:21  
Злився? Я просто вичерпав всі аргументи, які є належними в даній дискусії, а від вас жодного так і не почув. Це суржик/калька, бо я так сказав - не серйозно. Плюс "хаха" на кожен мій адекватний аргумент також не робить вашу позицію солідною.

Однак бачу, що ви образились. Тому...

1. Я вас не намагаюсь образити. Чесне слово.
2. Ну при чому тут "здрастє"?! Happy Багато що зараз кажуть і пишуть, але все ж є загальновизнані речі.
3. Радий, що ви так багато читаєте. А звідки знаєте, скільки читаю я? Happy
4. То "дякую" - калька, яка давно прижилася, але через повагу до віку, її не чіпаємо. Happy Хоча наскільки молодше "спасибі" - питання.

Отже підсумуємо і давайте вже закінчувати. Пропоную коротко викласти свою позицію і крапка.

Моя позиція така: оскільки це слово є у словниках різних часів, в творах художньої літератури також різних часів, написаними письменниками з різних регіонів України й утворення цього слова можна пояснити з точки зору української мови, то це слово є літературним.
tribus 
VIP

Востаннє: 23.09.18

2016-01-20 19:23  
Keltirulla
EduardGol
Хлопці схаменіться, дві сторінки оффтопу.
Або шукайте/створюйте відповідну тему або переходьте в приват
strategic 
1k G+

Востаннє: 10.06.19

2016-02-26 22:18  
tribus
не заважайте...
Пофіг на того американського снайпера, зате ось тут - драма! ось тут - герць!
Продовжуйте, хлопці, прошу вас!
The_Guy 
Новенький

Востаннє: 17.06.19

2016-02-27 00:04  
Та що продовжувати?Шановний EduardGol оперує самими простими речами,які легко перевірити і неможливо спростувати - фактами.
Тож старання іншої сторони приречені на провал.Скоріш за все,він вже і не відпишеться.
Keltirulla 
Забанено
Забанено

2016-02-27 00:08  
Шановні, я все написав -- продовжуйте забруднювати українську мову суржиком..... але не кричіть потім, про ой та ми ж не знали.... Он і так від подій 2013-14 років, кількість української зменшилась майже до історичного мінімуму за ці 25 років незалежності.
ktw14 
Свій

Востаннє: 20.06.19

2016-11-20 16:53  
Фільм гарний. Дякую за реліз!
Robar III 
Забанено
Забанено

Востаннє: 10.06.19

2017-01-23 01:21  
працюю над створенням epub варіанта його книги. Власний передрук книги від ВСЛ з додатками карт, гіперпосилань та поясненнями.

Panther2214 
VIP

Востаннє: 21.06.19

2018-08-22 23:08  
Сюжет: саму більшу кількість - найбільшу кількість, пишемо українською мовою....

Додано через 11 хвилин 37 секунд:

Сюжет: саму більшу кількість - найбільшу кількість, пишемо українською мовою....
Panther2214 
VIP

Востаннє: 21.06.19

2018-08-26 00:45  
Загалом вийшов непоганий фільм, хоча є кращі та все ж таки гідний похвали на реальних подіях як не крути, справив враження та водночас розчарував трішки, чому? А тому, скільки тривала зачистка в Іраку бувало тижнями, до чого я веду, життя несправедливе по відношенню снайпера, на війні не вбили а в себе на батьківщині отримав кулю від ветерана, де справедливість? Захотілось слави і що в підсумку? Думаю все спланували.... Трагічний кінець.... Життєвий фільм, рекомендую....
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години

Нова тема   Відповісти Сторінка:   попередня  1, 2