Павло Скоропадський. Спогади: Кінець 1917 - грудень 1918 / Гол. ред. Я. Пеленський (1995) [djvu]

Нові коментарі

Нова тема   Відповісти
Сторінка:   попередня  1, 2
Автор Повідомлення
ingwar 
Модератор літератури

Востаннє: 10.11.19

2015-04-02 09:03  
grafalf 
Оцифрування книг Гуртом
Оцифрування книг Гуртом

Востаннє: 03.11.19

2015-04-02 09:15  
ingwar написано:
Я колись спогади Скоропадського викладав

Тоді ця тема дубляж, прохання модераторів видалити її.
virtus8hur 
Попереджень: 1

Востаннє: 11.11.19

2015-04-02 16:55  
grafalf написано:
Тоді ця тема дубляж, прохання модераторів видалити її.

Тут інше видання та й файл роздачі інший.

Але я б хотів запитати вас, чи тут усі спогади Скоропадськаого, чи тільки якась їх частина ?
rutter 
Забанено
Забанено

Востаннє: 14.07.17

2015-04-02 17:05  
ssTAss написано:
оцим Ви мені нагадали Пороха - спочатку бовкнути щось, а потім викручуватись (пробачити йому цинічних бандер думаю багато хто вже не зможе, хоч і як б він після того не вибачався)

та Ви що, пане? я ніколи нічого не бовкаю, за що мені потім треба викручуватись. Я прямий - як двері

ssTAss написано:
це відчувається коли пишеш "від себе", а коли "по заданію"

на мій погляд "від себе" - це коли пише зелена школота, яка мало що в житті бачила, читала, і ще меньше аналізувала. Ця дітвора підросте, та помудрішає
don pedro мені якось закидав, що я "шпарю" з якихось методичок. Користуючись нагодою, повідомляю - я вже давно не читаю методичок, я їх пишу

ssTAss написано:

більшість Ваших висловів не показує Вашу подобу

мені не має потреби вивертати душу на толоці, як на сповіді.

ssTAss написано:
ворог мого ворога мені друг

Ви також з часом помудрішаєте, та зрозумієте, що ворог вашого ворога, зовсім вашому ворогу - не ворог. От тоді і поговорим.
virtus8hur 

2015-04-02 17:15  
rutter написано:
якщо цей коментар накласти на події останнього майдану

Якось не дуже накладається... Під час останнього майдану війського перевороту не було, а була вулична боротьба. Майданівці не мали жодної зовнішньої підтримки, а олігархи, та керованні ззакордону політичні об'єкти лише скористалися перемогою майданівців.
І взагалі я проти усіляких "паралелей" з іншими країнами або подіями далекого минулого. До майдану Скоропадського навіть повірнювали з зеком-Януковичем, зараз його порівнюють з Порохом. Дурня все це, звісно. Скоропадських походив із того соціального класу, якого зараз не існує. Тому ніякі "скоропадські" в наші часи з'явитися не можуть.

rutter написано:
я вже давно не читаю методичок, я їх пишу

Може поділишся ? Дуже хочу почитати твої твори.
rutter 
Забанено
Забанено

2015-04-02 18:53  
virtus8hur написано:
Може поділишся ? Дуже хочу почитати твої твори.

своїх "творів" не обіцяю, а от Австріяка працює над популярним варіантом "Насторог Божих". Наскільки мені відомо - твір буде у вигляді казки для дорослих, багато алегорій... Прийде час, і я думаю він сам викладе її на толоку.
pavelz1 
Поважний учасник

Востаннє: 08.11.19

2015-04-04 09:30  
підсумовуючи вищезазначене хочу заявити що так феєрично про..рати, українську державу в 1917 рр як це зробили скоропадські, винниченки і ко треба ще вміти, та і ще одне ..... я б не називав Україну політичним проектом, як дехто тут з "академіків" мені здається що вона утворилась більш стихійно......в цьому і проблема був би проект - зараз було б все набагато краще.... Серед всіх видань наймайстерніше описав ситуацію в цей період в двохтомнику Василь ВЕРИГА. Визвольні змагання в Україні 1914 - 1923 рр на жаль її тут немає.....
rutter 
Забанено
Забанено

2015-04-04 15:28  
pavelz1 написано:
підсумовуючи вищезазначене хочу заявити що так феєрично про..рати, українську державу в 1917 рр як це зробили скоропадські, винниченки і ко треба ще вміти

"про..рати українську державу в 1917 рр" не дивно. Україна, як держава - тільки зароджувалась, не мала традицій, а державні інститути тільки створювались
але досить цікавою є інша тема - здобуття незалежності Україною в 1991 році.
Най як би хто не відносився до СРСР, але Україна у спадок отримала поряд з величезним економічним та військовим потенціалом - готову державу, з усім необхідними причандалами. Державу, що українці розбудовували 70 років, кровлею своєю, та потом. За трохи більше ніж 23 років пРезиденти "про..рали" все.
Ось, де диво.
мойша та христос, нервово курять, поряд з нашими дорогими резидентами
don pedro 

2015-04-04 20:20  
rutter написано:
але Україна у спадок отримала поряд з величезним економічним та військовим потенціалом - готову державу, з усім необхідними причандалами. Державу

Wide grin
ingwar 
Модератор літератури

Востаннє: 10.11.19

2015-04-07 10:07  
Тут те ж саме видання, що й те що я колись виклав. Іншого не було, нажаль. Ні Липинського, ні Скоропадського не видавали за часів Незалежності. Лише "революційне" крило українського руху.
Ukrayinets 
Новенький

Востаннє: 04.09.19

2015-04-15 06:04  
Дуже цікава книга. Але шкода що оригінальну авторську орфографію переробили на радянську. Це перше видання спогадів, і треба було видати їх як автор написав, а не переробляти на комуністичну офрографію, бо сьогодні не 1961 рік на дворі.
Ukrayinets 
Новенький

Востаннє: 04.09.19

2015-04-16 00:47  
rutter
rutter написано:
Най як би хто не відносився до СРСР, але Україна у спадок отримала поряд з величезним економічним та військовим потенціалом - готову державу, з усім необхідними причандалами. Державу, що українці розбудовували 70 років, кровлею своєю, та потом. За трохи більше ніж 23 років пРезиденти "про..рали" все.

Але те ж саме вийшло у всіх інших республіках колишнього СССР.
Різниця тільки в національних особливостях.
РФ як засновник СРСР отримала комуністичну диктатуру. Білорусія теж. Молдавія стала майже частиною Румунії, навіть прапор румунський взяли. Мусульманські респбулiки перетворилися на справжні ханства. Кавказ повернувся до своїх витоків і став розбійницьким регіоном як і був століттями. Сибір поступово відходить китайцям.
Так що Україна ще не в найгіршому становищі, дай Бог тільки цю війну закінчити.
Divchatco 
Свій

Востаннє: 28.07.19

2016-09-07 21:46  
Мушу прочитати, щоб дещо перевірити... Викладач казав, що Скоропадський більше схилявся до федерації України з Росією ніж до самостійності. Мовляв, самостійність - це вимушений крок через більшовицьку загрозу, от позбудемось її - тоді й єднатися можна.
Якщо ж загалом, то мені особисто Скоропадський і його політика не надто подобається. Одна неефективна влада, по суті, змінилась на іншу.
Robar III 
Попереджень: 2

Востаннє: 12.11.19

2016-09-08 00:05  
Divchatco написано:
більше схилявся до федерації України з Росією ніж до самостійності

на момент Гетьманату 50/50, Конфедерація з Царською Росією, але кардинально проти більшовиків, після падіння гетьманату, та еміграції до Німеччини переглянув свої погляди на незалежність. Стосовно неефективної влади ЯПГ, насмішили. Уряд УНР просрав, все що мало, боялось Скоропадського, сунучи йому палки в колеса розвалюючи армію й тп, , привело німців на українські землі (німці прийшли в березні, а запросили їх 21 лютого). Не думаю що в умовах 1918 року в України була можливість вистояти., особливо після вбивства більшовиками графа Мірбаха. Якби така особистість була відразу в України то можливо Україна й вистояла б у ті буремні роки.

Ну й мене завжди вабило, як українці винують у своїх бідах, зовнішні загрози повністю ігноруючи внутрішні проблеми.
Hierophant 
Частий відвідувач

Востаннє: 03.09.19

2018-07-08 15:46  
don pedro написано:
пронімецький характер Гетьманату стали однією з важливих причин того, що Українську державу не визнала Антанта

Нагадаю, що німців на територію Української Народної Республіки привів далеко не Скоропадський, який, між інший, був далеко не в захваті, коли у березні 1918 споглядав з вікна готелю німецькі війська, що входили в Київ, тому як ще зовсім нещодавно він бився супроти них. Далі, просоціалістичний характер правління УЦР (чого вартує Третій Універсал) привів країну просто в неймовірного масштабу хаос, залишивши без війська на порозі війни з більшовицькою Росією, попередньо провівши феноменально погану реформу війська (внаслідок чого довелось оборонятись студентами). Тепер, сумуючи всі ці деталі, ви закидаєте Скоропадському те, що він вів "пронімецьку політику", яка була прямим наслідком дій попередньої влади.
Тепер щодо Антанти. Entente, я не знаю, чому вам про це невідомо, ніколи не визнавала України, прямо про це повідомляючи. Саме цей блок був прихильником "единой и неделимой", що давав обіцянки про "прибуття представника Антанти у Південної Росії Еміля Енно для реалізації союзницьких планів", котрі на ділі були не більше ніж фікцією. Така політика "держав Згоди" і стала тим, що Гетьман вирішив очолити рух російських офіцерів в Україні та проголити грамоту від 14 листопада 1918. На останок додам уривок з "Федеративної Грамоти":

"На... принципах федеративних повинна бути відновлена давня могутність і сила всеросійської держави. В цій федерації Україні належить зайняти одне з перших місць, бо від неї пішов порядок і законність в краю, і в її межах перший раз свобідно віджили всі принижені і пригноблені більшовицьким деспотизмом громадяни бувшої Росії... На тих принципах, які — я вірю — поділяють усі союзники Росії, Держави Згоди (Антанта), а також яким не можуть не співчувати без винятку інші народи не тільки Європи, але й усього світу, повинна бути збудована майбутня політика нашої України. Їй першій належить виступити в справі утворення всеросійської федерації, якої конечною метою буде відновлення великої Росії. В осягненні цієї мети лежить як запорука добробуту всієї Росії, так і забезпечення економічно-культурного розвитку цілого українського народу на міцних підставах національно-державної самобутності."
Robar III 

Востаннє: 12.11.19

2018-07-08 22:27  
Hierophant
+1
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години

Нова тема   Відповісти Сторінка:   попередня  1, 2