Гра Престолів (Сезон 3) / Game of Thrones (Season 3) (2013)

Нові коментарі

Нова тема   Відповісти
Сторінка:   попередня  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  наступна
Автор Повідомлення
pseudogiant 
VIP

Востаннє: 24.02.20

2013-06-07 21:02  
У всякому разі, мої почуття у всій тій історії на боці Роба Старка. Користуючись безвихіддю, в якій був опинився Роб, Уолдер Фрей нав’язав йому таку угоду, що язик не повертається засудити її порушника. До того ж мені здається, що від самого початку Старки були сюзеренами Фреїв, отже Фрей мусив підкоритися Робу без усяких додаткових угод.

Додано через 33 хвилини 22 секунди:

Якщо вже на те пішло, то абсолютно безглуздим видається вчинок Неда Старка, який поділився своїми підозрами з Серсеєю. Доля попереднього Правої Руки Короля нічому його не навчила. Я розумію, він був благородний, туди-сюди, але у всякого благородства має бути межа. Особливо, у справах із людьми на кшалт Серсеї.
don pedro 
Попереджень: 1

2013-06-07 21:25  
А мені в цьому серіалі і книжках шкода тільки нещасних простих людей, які кладуть життя заради втамування безглуздих амбіцій та жаги помсти своїх лордів. От в цій серії Кліган і Арія Старк побили й пограбували якогось торгівця м'ясом заради здійснення своїх планів. Я думаю, тому нещасному було НАСРАТИ, хто там сяде на трон. А його залишили без копійки, непритомним, на холодній землі. Можна застудитись і померти, та ще й з травмою голови. А найбільше шкода нещасних бастардів покійного короля, яких за наказом королеви Серсі різали, як худобу.
Вазгалі, єдиним достойним посісти трон є Тіріон Ланістер, або лорд Бейліш. Взагалі, я підтримую у суперечці за трон скоріше Ланістерів (можете в мене почати кидати лайномHappy).

Якщо хоча б 1/10 всіх цих безглуздо витрачених зусиль спрямувати на захист Стіни від монстрів, або на море для захисту від вторгнення Таргарієнів з драконами - користі для Королівств було б набагато більше. Про це Мартін і написав "пісню льоду і полум'я", якщо ще хтось не зрозумів.

Про серіал в цілому.

До речі. Я вважаю серіал окремим твором від книг, за змістом рівнозначних з ними, бо сценаристом є cам Мартін власною персоною (у співробітництві з якимось Д. Беньовим). Відповідно, ряд змін у ньому (зокрема, наявність сильної гейської лінії) вважаю автентичними, рівнозначними роману.

На жаль, багато моментів сильно пригладили, спростили, гуманізували й просто применшили у бік здешевлення. Насправді, у книжках все значно брутальніше, страшніше і масштабніше. Це викликано перш за все фінансовими, цензурними міркуваннями а також тим, що багато речей просто неможливо зробити.
Так, Тіріону Ланістеру у битві в Гавані не просто зробили красивий мужній шрам на щоці, а таки ВІДРУБАЛИ пів носа. Очевидно, що відтворити безносого ГГ в кадрі протягом ще 5 сезонів неможливо, і тому Пітер Дінклейдж просто зі шрамом. Так само і Дейнеріс, коли її продали - видали заміж за хала Дрого була не дорослою дівчиною, а підлітком десь 13 років. Звісно, з фінансових і цензурних міркувань відтворити розбещення неповнолітньої було неможливо. Знову ж таки з фінансових причин - через неможливість знімати битву, Тіріона Ланістера виставили у битві проти Старків якимсь дурником, який не бився відважно у ній, а був збитий, оглушений і ледь не затоптаний до смерті своїми ж солдатами. Подібні виверти дали можливість авторам серіалу елегантно уникнути занадто дорогих зйомок битви та інших подібних моментів.
Подібні речі у серіалі на кожному кроці. З іншого боку, якби все робити відповідно до книжки, серіал би не пройшов неформальну цензуру, яка є навіть на НВО, а бюджет би досяг розмірів "Володаря перснів". Так що, маємо те, що маємо.

Сподіваюсь, ця вдала екранізація "Пісні льоду і полум'я" відкриє дорогу на екрани "Дев'ятьом принцам Амберу" Роджера Желязни, "Гіперону" Дена Сіммонса, "Темній вежі" Стівена0 Кінга, "Чорному загону" Глена Кука, та "Майлзу Форкосігану" Луіс Макмастер Буджолд.

Додано через 2 хвилини 36 секунд:

pseudogiant
До речі, так. Нед Старк взагалі забагато говорив та покладався на людей, не зобов'язаних йому нічим, і зовсім від нього не залежних, а то й ворожих. Як от на лорда "Мізинчика"-Бейліша. Трошки здичавів у своєму Вінтерфеллі, відвик від звичаїв двору.
pseudogiant 
VIP

2013-06-07 23:54  
don pedro написано:
А мені в цьому серіалі і книжках шкода тільки нещасних простих людей, які кладуть життя заради втамування безглуздих амбіцій та жаги помсти своїх лордів.

+100. Щоправда у житті те саме. Cry (2)
don pedro написано:
Взагалі, я підтримую у суперечці за трон скоріше Ланістерів

Справді? Кидатись різними речовинами не буду Happy , але позиція дивна, особливо у світлі
don pedro написано:
А найбільше шкода нещасних бастардів покійного короля, яких за наказом королеви Серсі різали, як худобу.

Щоправда не всі Ланістери схожі на Серсею й Джофрі. Тіріон - герой, Ківан - мудра й порядна людина, Тайвін хоча дуже жорстокий, але адекватніший за свою доньку. Томена буде дуже шкода, звісно, якщо справдяться мої прогнози. Але престол має законну спадкоємицю - одну 13-річну білявку. До речі, за особистими якостями вона не менш гідна за Тіріона! Хоча там погана спадковість.
don pedro написано:
Якщо хоча б 1/10 всіх цих безглуздо витрачених зусиль спрямувати на захист Стіни від монстрів, або на море для захисту від вторгнення Таргарієнів з драконами - користі для Королівств було б набагато більше.

Згоден лише частково. На мою думку, вторгнення Таргарієнів з драконами - єдиний порятунок від того, що за Стіною.
don pedro написано:
Так само і Дейнеріс, коли її продали - видали заміж за хала Дрого була не дорослою дівчиною, а підлітком десь 13 років.

Як на мене, за дуже великого бажання, в цій актрисі можна бачити 13-річну дівчину. Можете кидатись лайном.Wide grin
don pedro 

2013-06-08 00:25  
pseudogiant
Якби Нед Старк і Станіс Баратеон свого часу не вистрибували би з коротких штаньців, Ланістери (під псевдонімом "син короля Баратеона") спокійно б правили, і ніякої громадянської війни би не було. Тому я б голосував за Ланістерів як менше зло. Щодо бастардів, то і в реальній історії було чимало таких прикладів. Радше це була буденність життя еліти аж до Нового часу (в Азії довше). З нашої історії можна згадати розбірки криваві серед Рюриковичів та при дворі ханів Гіреїв. Один з бастардів ВКК Святослава "робочич" Володимир навіть став одним з найвидатніших правителів в історії України,прийшовши до влади саме шляхом кривавої війни з родичами. Випадок, до речі, нечуваний в історії Європи. Так що, неспокій Серсі цілком природній. Чимось подібним до її дій до речі, займався цілком реальний цар Юдеї Ірод Великий.
Щодо драконів, то я впевнений, що тільки вони стримають монстрів. Зрештою, саме для цього вони й прокинулись у своїх яйцях. Але однаково діяльність Дейнеріс і її авантюристів - деструктивна. Законність її претензій на престол дуже відносна. В Королівствах сімейка Таргарієнів не надто популярна, а сама вона зовсім не готова до правління реальною країною, а не кочівницьким військом євнухів та авантюристів.
ivasykus 
VIP

2013-06-08 01:25  
Woland61
Там все було по справедливості.
Багато букв про закони гостинності у Вестеросі
Є у них у Близнюках така гра "Лорд переправи". За правилами цієї гри, один учасник (власне, Лорд переправи) стоїть на колоді, перекинутій через струмок, і перешкоджає іншим учасникам перейти на інший бік. Лорд переправи постійно розмовляє із учасниками, вимагаючи від них відповідей та присяг, яких вони обов'язково мають дотримуватися.
Але, якщо гравець зуміє вставити у клятву слово "можливо" (в оригіналі - mayhaps), щоб Лорд цього не помітив, ця клятва стає недійсною і гравець отримує права скинути Лорда у воду.

Так от. Коли Волдер зустрічав Робба, Кейтелін сама заговорила про їжу, і Волдер її чудово зрозумів. Після цього він запропонував: "Каравай хлібу, шмат сиру, чи, можливо, ковбаси?" Ні Робб, ні Кейтелін цього не помітили. Таким чином Волдер абсолютно чесно обійшов так званий "закон гостинності", і за свій вчинок не понесе кари богів.
pseudogiant 
VIP

2013-06-08 01:46  
don pedro написано:
Але однаково діяльність Дейнеріс і її авантюристів - деструктивна. Законність її претензій на престол дуже відносна. В Королівствах сімейка Таргарієнів не надто популярна, а сама вона зовсім не готова до правління реальною країною, а не кочівницьким військом євнухів та авантюристів.

Може й так. Та я все одно вболіватиму за деструктивну Дейнеріс із її зграйкою євнухів і авантюристів.Happy Під законністю її претензій на престол мав на увазі просто, що вона законна спадкоємиця прадавньої династії. Про популярність серед широких народних мас я не подумав, та хто їх питатиме? Діло Ланістерів приречене, я в цьому не сумніваюся, Серсея таки дострибається. А в Дейнеріс, гадаю, ще є шанс сісти своєю гарненькою дупкою на зварений з металобрухту трон її батька.

Ще серед персонажів мені дуже сподобалась Брієна Тарт! Не в плані претензій на владу, а просто. Щоправда вибір актриси на її роль, на мою думку, геть невдалий. Тут підійшла б актриса, що билася з Ван Дамом у "Подвійному Ударі", чи якась подібна до неї. Happy
don pedro 

2013-06-08 08:51  
pseudogiant
ІФдевльно підібрана за книжками. Зріст у цієї акторки, до речі, 190 сантиметрів.
Severnyi
От що значить цікавитись проблемою. Але сумніваюсь, що правила якоїсь гри мають слугувати засобом у реальній політиці. Фрей-патріарх просто зробив так, як йому хотілося.
pseudogiant 
VIP

2013-06-08 09:38  
don pedro написано:
Але сумніваюсь, що правила якоїсь гри мають слугувати засобом у реальній політиці.

Згідно тексту під спойлером, ця гра була прийнята у Близнюках (якщо я правильно пам’ятаю, цитадель Фреїв). Сумніваюся, що ці правила можуть бути якимсь загальноприйнятим моральним законом для когось, крім Фреїв.
don pedro написано:
Фрей-патріарх просто зробив так, як йому хотілося.

А хіба він не був васалом Старків від початку? Якщо так, ставлячи Робу всякі умови, він сам порушив свою присягу, які тоді можуть бути претензії до Роба?

Додано через 17 хвилин 43 секунди:

don pedro написано:
ІФдевльно підібрана за книжками. Зріст у цієї акторки, до речі, 190 сантиметрів.

Зріст може. Та надто тендітна для такого зросту. У книзі вона описується, як дебела жінка з товстими руками й ногами та могутніми плечима. Глянув епізод, де вона без обладунківHappy, щось не схоже. Щоправда, в плані обличчя вибір акторки дійсно ідеальний. Можливо ще відіграли роль її акторські здібності.
don pedro 

2013-06-08 10:00  
pseudogiant
Щодо відповідності книжки, то ситуація з Брієною не найстрашніша, бо серіал переповнений невідповідностями з книжками.
pseudogiant 
VIP

2013-06-08 10:26  
don pedro написано:
Щодо відповідності книжки, то ситуація з Брієною не найстрашніша,

Просто Брієна є однією з моїх найулюбленіших персонажів, тому я так цим переймаюся. Happy
don pedro 

2013-06-08 11:07  
pseudogiant
Тоді ось вам:

www.listal.com/gwendoline-christie

тут вона навіть красиваHappy
pseudogiant 
VIP

2013-06-08 11:25  
don pedro
Дякую! Happy

Додано через 1 хвилину 11 секунд:

Дійсно красива!
ivasykus 
VIP

2013-06-08 19:32  
don pedro написано:
Але сумніваюсь, що правила якоїсь гри мають слугувати засобом у реальній політиці. Фрей-патріарх просто зробив так, як йому хотілося.

Проблеми індіанців, як відомо, шерифа не стосуються. Те, що Робб не знав правил цієї гри (а він їх таки не знав, це правда), не скасовує того факту, що формально Фрей уникнув клятви.
Звісно, він вчинив так, як хотів. Але претензій на підставі закону гостинності йому уже не висунути.
don pedro 

2013-06-08 20:49  
Severnyi
Претензій після такого й не буває. Просто вбивають.
ivasykus 
VIP

2013-06-08 21:11  
don pedro
У нас - так. У Вестеросі інші поняття
don pedro 

2013-06-09 21:51  
Severnyi
Щось я в цій історії таких законослухняних любителів традицій не бачу взагалі.
Канору 
Свій

2013-06-10 17:34  
Вав які тут баталії. Всетаки я підтримую старків. Надіюся хоть Джон Снов ще пожиє, а ліпше скажіть коли буди приблизно серія?
ivasykus 
VIP

2013-06-10 18:04  
Канору
Джон Снов завдяки технічним нов-гав протягне ще дві книги
Канору 
Свій

2013-06-10 20:59  
Severnyi
А та дівчинка мала забув як її звати (сама менша із Старків)?
Tarasyk 
Відео Гуртом - фільмокрай
Відео Гуртом - фільмокрай

2013-06-10 23:22  
Канору, Ар'я. Як мінімум до кінця 5-ї книги жива Happy

Додано через 5 хвилин 52 секунди:

А взагалі обожнюю цю сагу через досить велику кількість філософії та корисних життєвих уроків, а також через величезну інтригу та загадковість...
Сподіваюся, Дейнеріс, Тіріон, Сноу та малі Старки знайдуть спільну мову, наведуть лад у семи королівствах і настане хеппі енд Happy

Додано через 30 секунд:

Ех, тепер цілий рік чекати на наступний сезон... Sad (2) Cry (2)
pseudogiant 
VIP

2013-06-11 05:10  
Tarasyk написано:
Сподіваюся, Дейнеріс, Тіріон, Сноу та малі Старки знайдуть спільну мову,

Судячи з
Severnyi написано:
Джон Снов завдяки технічним нов-гав протягне ще дві книги

Джон Сноу вже ні з ким не знайде спільну мову, на жаль. Cry (2) Хоча я був упевнений, що він дотягне до хеппі енду. Не розумію, навіщо Мартін був зробив із нього отамана Нічної Варти, а у 5-й книзі тупо вколошкав.
don pedro 

2013-06-11 13:01  
Всім, хто обурюється, чому Мартін "такий жорстокий" до своїх основних, улюблених публікою персонажів, пояснюю: він, хоч і фантаст, разом з тим - суворий реаліст. У реальному житті людей убивають, і Мартін цього дотримується і у фантастиці. Тим, кому це не подобається - раджу читати Ніка Пєрумава - так нікого з персонажів не вбивають, а якщо і вбивають, то він воскресає, або дивитись "Lost", де ситуація така сама, як і у писанині "русскава вундеркінда", який, як і кожен справжній російській патріот, живе у США.

Всім, кому подобається реалістичний дух творів Мартіна, раджу почитати "Темну вежу" Стівена Кінга, "Чорний загін" Глена Кука, "Амберський цикл" Роджера Желязни та твори Анджея Сапковського. Речі епічні та трагічні. На жаль, за цими творами ще нічого не зняли.
Woland61 
VIP

Востаннє: 22.02.20

2013-06-11 14:07  
don pedro написано:
а твори Анджея Сапковського

По відьмаку є і серіал і фільм. До речі, були і українською
don pedro 

2013-06-11 15:49  
Woland61
Я знаю, що поляки зняли ЩОСЬ, що назвали "Відьмаком". Дивився. З власне "Відьмаком" там спільного 25 %. До того ж, зроблено дешево. Сам Анджей Сапковський про цю "екранізацію" говорити не хоче. Тому я про неї не згадував.
Aussie 
Частий відвідувач

Востаннє: 22.02.20

2013-06-11 16:32  
Панове, а чи знає хто коли буде четвертий сезон? Якщо ні, то як воно було з попередніми сезонами - виходили раз на рік, раз на півроку, щось інше?
Дякую
Python 
VIP

Востаннє: 21.02.20

2013-06-11 16:36  
Цитата:
"Амберський цикл" Роджера Желязни
Зі здатністю головних героїв відрощувати виколоті очі — дуже реалістично Wink (1)
Втім, Амберський цикл і справді варто почитати. І далеко не лише через «жорстокий реалізм» чи, скоріш, «реалістичну жорстокість» (хоч це й частина стилю Желязни).
pseudogiant 
VIP

2013-06-11 17:14  
don pedro написано:
Всім, хто обурюється, чому Мартін "такий жорстокий" до своїх основних, улюблених публікою персонажів, пояснюю: він, хоч і фантаст, разом з тим - суворий реаліст. У реальному житті людей убивають, і Мартін цього дотримується і у фантастиці.

Смерті основних, улюблених публікою персонажів, мають підпорядковуватися якійсь логіці. У цьому відмінність літератури від реального життя. У випадку з Робом така логіка є, щоправда Роба не стає від цього менше шкода. У випадку зі Сноу я такої логіки не бачу, можливо вона стане зрозумілою пізніше.
don pedro написано:
Тим, кому це не подобається - раджу читати Ніка Пєрумава - так нікого з персонажів не вбивають, а якщо і вбивають, то він воскресає,

До речі, в Мартіна теж трапляється, що когось із персонажів убивають, а він воскресає. Може зі Сноу теж так буде, Мелісандра (подібна до Тореса) ніби десь поруч. Хоча мої надії на це дуже слабкі: 5% проти 95%, навіть менше. До речі, маю дуже сильну підозру, що Брієну теж прогнали через цю огидну процедуру.Sad (1)
don pedro написано:
Сам Анджей Сапковський про цю "екранізацію" говорити не хоче.

Чого ж він тоді дав згоду на зйомки серіалу?

Додано через 1 хвилину 45 секунд:

Aussie написано:
Панове, а чи знає хто коли буде четвертий сезон? Якщо ні, то як воно було з попередніми сезонами - виходили раз на рік, раз на півроку, щось інше?

Виходять раз на рік. Гадаю, 4-й сезон теж буде наступного року.

Додано через 10 хвилин 43 секунди:

Той факт, що загибель основних персонажів викликає стільки жалю та обурення в публіки - зайве свідчення непересічного письменницького хисту Дж. Мартіна.
don pedro 

2013-06-11 17:38  
Python
Принци Амберу - не люди, а напівбоги, чи взагалі, щось інше - сили природи. Желязни до кінця не пояснив, що це за сімейство. Вони ще й пальці, вуха й руки відрощували, взагалі то.
b]pseudogiant[/b]
Кожен автор, навіть якщо й заперечує це, потай мріє, щоб його твори екранізували. Сапковський не виняток. На жаль, у поляків банально не вистачило грошей і таланту.
Aussie
2014 рік.
pseudogiant 
VIP

2013-06-11 18:03  
don pedro
А сюжет серіалу "Відьмак" має щось спільне з книжками Сапковського? Чи це така ж "екранізація", як серіал "Конан" за творами Говарда?
don pedro 

2013-06-11 18:07  
pseudogiant
Десь на 25%. Нормально екранізовано десь три оповідання, решта - марення. Трохи краще за "Конана". Без крайньої потреби дивитись необов'язково.
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години

Нова тема   Відповісти Сторінка:   попередня  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  наступна