Координація проекту "Оцифрування книг Гуртом"

Нові коментарі

Нова тема   Відповісти
Сторінка:   попередня  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  наступна
Автор Повідомлення
iro4ka_skin 
Оцифрування книг Гуртом
Оцифрування книг Гуртом

Востаннє: 21.05.19

2011-06-19 01:40  
ssTAss написано:

пропоную все-таки виділяти тих людей, котрі задіяні в проекті, на зразок "відео гуртом фільмокрай" (напис під ніком)

не знаю, що для цього треба, можливо розробити логотип чи що, але тим треба зайнятись

модери літератури, що скажете?
- вже ж ніби є Команда Оцифрування Гуртом. хоча можна й подумати над оригінальною назвою. Логотип є: 2 варіанти! залишається попросити Конфуція, щоб додав напис під ніком...

tarasdem2 написано:

Єдиний негативний момент у мене це те, що у мене жінка, двоє синів, городи і будова, тому я не знаю чи зможу викладати більше двох книжок на тиждень, але мені б дуже хотілось долучитись, до вашої команди.Чекаю на Вашу відповідь.
- дуже добре tarasdem2 ...вважайте - ви в команді ... Wink (1) і ніхто тут не заставляє вас виставляти по 2-3 релізи в тиждень. і так дивуюсь, як ви встигаєте стільки сканувати...

gnommak написано:
я не проти, але то Конфуція трясти . Треба щоб iro4ka_skin написала йому. Доречі де він (вона ) дівся?
-спокійно! я - тут! з вами...точніше -ми ...Wide grin маю насичений графік зараз: закінчуються всі мої курси, маємо прощальні здибанки і тому подібне...а ще мордую Джека Лондона, а точніше його 1 том. тому вибачайте Happy маю декілька ідей щодо Оцифрування Гуртом. за тиждень-два їх викладу - буде більше часу.

ssTAss написано:
на рахунок "він-вона", не розумію чому не зроблять окремі ніки?
- думаю над цим, але не лізи в голову, яке собі імя вибрати. друзі, може допоможете? Wide grin

ssTAss написано:
а де ділись - зброю певні продають (в Лівію чи ше кудись)
- по ресторанах бразилійським ходимо Rolleyes (1)

tarasdem2 написано:
Я сканую в jpeg, от тільки є один нюанс, не знаю чому але мої релізи ніхто не коментує, от відкриєш будь який реліз(не мій) коментарів на дві сторінки, а в мене хіба титулка оформлена не правільно, от тоді пишуть, а стосовно самого сканування ноль, хоч би написали, що дуже погано, досить брак гнати, мені б було легше, значить я заставив людину мислити, а так виходить що, в пусту працюю.
- щось подібне і з моїми релізами...
tarasdem2 
Почесний оцифрувальник літератури

Востаннє: 20.06.13

2011-06-22 22:38  
Доброго часу доби!
У мене склалась досить цікава ситуація.
Я сканую книжки, по незнанню сканував у формат jpg і робив pdf файл акробат рідером.
Чи вартує обробити jpg ScanKromsator запакувати в djvu і ще раз викласти, чи перескановувати в tif з подальшою процедурою, чи залишити так як є?

я перечитав тему книгооцифрування Смоча ничка з наведених програм мені вдалося завантажити ScanKromsator а от прогу для створення djvu поки не вдалося по тій ссилці я нічого зрозуміти не можу.?

Додано через 13 хвилин 53 секунди:

tarasdem2 написано:
чи перескановувати в tif

Крім того в мене є дві вже відскановавані книги в jpg як з ними?

Додано через 10 хвилин 5 секунд:

Djvu solo 3.1 (2000) Ukr цяпрога підійде
golem 
Оцифрування книг Гуртом
Оцифрування книг Гуртом

Востаннє: 12.05.19

2011-06-22 23:09  
tarasdem2 написано:
а от прогу для створення djvu поки не вдалося

це тому що вона ліцензійна а то ссилка на офсайт - посилання на "вилікувану" програму дивись ПП.

Саме краще звичайно розпізнати FR-ом; djvu можна робити і з jpg - як робити грамотно якість буде задовільна, з tiff просто кінцевий результат буде кращий/акуратніший.

Для початку варто попрактикуватись на одній книзі. "Дерев'яна різьба в Україні" - будете перескановувати в tiff - повідомте - за пару днів оформлю, ні - тижня за два зроблю з jpg.
Smoke 
Свій

Востаннє: 08.07.13

2011-06-23 01:47  
Цитата:
Я сканую книжки, по незнанню сканував у формат jpg і робив pdf файл акробат рідером.
Чи вартує обробити jpg ScanKromsator запакувати в djvu і ще раз викласти, чи перескановувати в tif з подальшою процедурою, чи залишити так як є?

я перечитав тему книгооцифрування Смоча ничка з наведених програм мені вдалося завантажити ScanKromsator а от прогу для створення djvu поки не вдалося по тій ссилці я нічого зрозуміти не можу.?

Ситуація типова. Залишіть все як є.
Останні чпеги можете поковбасити кромсачем. тоді з них зробите djvu. Заодно й практика буде. Але там треба гратися фільтрами трохи більше ніж у мене по інструкції.
Перескановувати... час шкода.

Цитата:
Djvu solo 3.1 (2000) Ukr цяпрога підійде

я б не радив

Цитата:
Саме краще звичайно розпізнати FR-ом; djvu можна робити і з jpg - як робити грамотно якість буде задовільна, з tiff просто кінцевий результат буде кращий/акуратніший.

З тіфа якщо робити то файл в результаті орієнтовно раза у два менший. Залежить що там за чпеги.

Додано через 45 секунд:

Цитата:
Саме краще звичайно розпізнати FR-ом;

по книжці щокілька годин? Happy
tarasdem2 

2011-06-23 12:37  
А що таке чпег?я щось в гуглі нічого не знайшов
golem 
Оцифрування книг Гуртом
Оцифрування книг Гуртом

2011-06-23 12:46  
Smoke написано:
З тіфа якщо робити то файл в результаті орієнтовно раза у два менший. Залежить що там за чпеги.

відносно нормальні jpeg-и, "дерев'яна різьба" на моє око так на 30% менше вийшло б, але то не суть - jpeg "розмиває" трохи букви. Та якщо не прискіпуватись то читається - та й добре.

Smoke написано:
по книжці щокілька годин?

зато результат - і розмір, і читається файно і майже на всьому, і конвертуй у що хоч

tarasdem2
чпег - jpeg, з якими конкретно фільтрами "бавитись" не знаю так як чпегами користуюсь вкрай рідко.

"Дерев'яною різьбу" сам зроблю і вишлю.
tarasdem2 

2011-06-23 12:54  
Я взагалі мав на увазі, що у мене залишилися всі ті книги які я сканував у форматі jpg, не встиг витерти (впринципі і не збирався), з одної я вже зробив djvu правда я не обробляв сканкромсатором, хоча можна спробувати, думаю гірше не буде, розмір вийшов 17mb(pdf 320mb) різниця суттєва, ну і я подумав переробити всі свої релізи в djvu, а раптом 200-300 чоловік не завантажило по тій причині, що великий розмір.

До речі я візуально не зміг відрізнити по якості pdf від djvu, то мабудь все таки перероблю.
Smoke 
Свій

2011-06-24 01:03  
Цитата:
відносно нормальні jpeg-и, "дерев'яна різьба" на моє око так на 30% менше вийшло б, але то не суть - jpeg "розмиває" трохи букви. Та якщо не прискіпуватись то читається - та й добре.

Читається може й добре, але кодитись буде значно гірше. DjVu принципово по іншому тисне ніж чпег (jpg , jpeg і т.д. і т.п.) і грубо кажучи використовує інформацію яка чпегом буде зліквідована зовсім або спотворена.

Цитата:
зато результат - і розмір, і читається файно і майже на всьому, і конвертуй у що хоч

DjVu? ну розмір хай (порівняно з чпег)... а читається і конвертується... хихи :-D

Цитата:
Я взагалі мав на увазі, що у мене залишилися всі ті книги які я сканував у форматі jpg, не встиг витерти (впринципі і не збирався), з одної я вже зробив djvu правда я не обробляв сканкромсатором, хоча можна спробувати, думаю гірше не буде, розмір вийшов 17mb(pdf 320mb) різниця суттєва, ну і я подумав переробити всі свої релізи в djvu, а раптом 200-300 чоловік не завантажило по тій причині, що великий розмір.

До речі я візуально не зміг відрізнити по якості pdf від djvu, то мабудь все таки перероблю.

аааа... ну так це не "перероблю", це переконвертую. "Роботи" там на кілька кляців мишкою, звичайно конвертуйте.
Зверніть тільки увагу що профілі кодування різні там є, і результат, відповідно, теж буде різний.
tarasdem2 

2011-06-24 09:53  
Smoke
Що таке чпег? Але якщо можна на хлопський розум, ну або на чайниковий
Smoke 
Свій

2011-06-24 11:47  
чпег = jpg = jpeg
golem 
Оцифрування книг Гуртом
Оцифрування книг Гуртом

2011-06-24 12:15  
Smoke розпізнати FR у щось типу TXT(DOC, FB2) а не DJVU
golem написано:
Саме краще звичайно розпізнати FR-ом;

Smoke написано:
по книжці щокілька годин?

golem написано:

Smoke написано:
DjVu? ну розмір хай (порівняно з чпег)... а читається і конвертується... хихи
tarasdem2 

2011-06-24 12:31  
Тепер догнав!

Додано через 9 хвилин 39 секунд:

Smoke

Я почав обробляти кромсатором книгу, формат книги такий що на фото видно чверть іншої сторінки,
при обрізці виставляю на одну сторінку

"Split Pages ставиться коли на одному скані 2 сторінки які потрібно розрізати. Якщо це одна сторінка А4 – не ставимо."
а вона дає окремий різак охоплюючи ту чверть сторінки, при чому при подальшій обробці вона не хоче обробляти якщо ці два різаки не на одній лінії, і відповідно зупиняє процес?
Впринципі якщо посидіти то їч можна всі відредагувати, але ж всяке буває

питання:як заставити програму почати обробку з того місця де закінчили, ато у мене обірвало на 240 сторінці я виправив і знов чекаю від першої сторінки абортне не абортне?

Додано через 1 хвилину 39 секунд:

Крім того прога виділяє ту четвертинку в окрему сторінку, тобто реально сторінок у два рази більше ніж має бути!
Smoke 
Свій

2011-06-24 16:01  
Цитата:
Крім того прога виділяє ту четвертинку в окрему сторінку, тобто реально сторінок у два рази більше ніж має бути!

Split pages вимикайте.

Цитата:
а вона дає окремий різак охоплюючи ту чверть сторінки, при чому при подальшій обробці вона не хоче обробляти якщо ці два різаки не на одній лінії, і відповідно зупиняє процес?

Ась?
"зайві" різаки вимикаються. Якщо у вас при чорновому розпізнаванні захоплює шматок сусідньої сторінки - поправте рукою. ЯКщо у вас ціла книга з такими захопленнями сусідніх сторінок - скопіюйте різак на наступні сторінки. Там в інструкції десь про це однозначно має бути Happy

Цитата:
питання:як заставити програму почати обробку з того місця де закінчили, ато у мене обірвало на 240 сторінці я виправив і знов чекаю від першої сторінки абортне не абортне?

Коли зупиняєте зерігайте в окремий файл поточний стан обробки. Потім його просто відкриваєте і продовжуєте.
tarasdem2 

2011-06-25 00:58  
У мене якась проблема з відображенням сторінок на Толоці, не показує фото релізів, і на роздачу нічого не виходить і з`являється якась сторінка
access restricted? перед цим взагалі на Толоку не міг зайти, заходив чомусь на access restricted
це тільки у мене такий глюк?
tarasdem2 

2011-06-25 13:35  
Люди добрі, спасіть, не можу виставити реліз на роздачу, завантажив як завжди, по правилах. а на роздачі мене нема, і так з усіма моїми роздачами, не роздаються і все!!!!
Smoke 
Свій

2011-06-25 19:21  
кха-кха. Що виставили на компьютер от саме за дві секунди як це почалось? очевидно фаєрвол. Знесіть, або налаштуйте по-людськи.
tarasdem2 

2011-06-25 23:49  
Здається налагодилось.

Додано через 30 хвилин 18 секунд:

Smoke

Скажіть будь ласка, як застосовувати кромсатор якщо є чорнобілі фото разом із текстом на одній сторінці, бо в мене єрунда вийшла
tarasdem2 

2011-06-28 12:18  
Гадяччанин написано:
Гадяччанин розшукує Антоненко-Давидович Борис. На шляхах і роздоріжжях.

Цього твору я не знайшов зате виклав перший том його творів
Зміст:

Переглянути:

ЗМІСТ

Про самого себе 5

ОПОВІДАННЯ

Два 16
Синя Волошка 20
Два пуди жита 42
Сонячні плями 47
Просвітяни 57
Нерозгадана таємниця тов. Бурдуна 70
Шкапа 76
Пегас 83
Фальшивий білет 93
Пиріжки, пиріжки 109
Вартовий Чапенко 113
Слово-анкети 116
Як воно починалось 123
Як соловейко став чижем 131
Крижані мережки 137
Крила Артема Летючого 161
Ялинка з «хлопушками» 170
Золотий кораблик 177
Чиря 184
Сова і орел 190
Не святі горшки ліплять 192
Камінь Довбуша 200
Паровоз № 273 206
Гришка-розвідник 212

ПОВІСТІ

Смерть 220
Печатка 338
Тук-тук 376
Справжній чоловік 415
Слово матері 472
Семен Іванович Пальоха 502

ЗЕМЛЕЮ УКРАЇНСЬКОЮ
Літературний репортаж

Там, де тіні забутих днів 598
Пороги '614
Де когут піє на три держави 617
2Х 2=4? 636
Рейки на драговині 647
Блакитна Галілея 661
Яблуні в цвіту 669
Трухаиівська Венеція 677
На шляху до легкої слави 681
Ті, кому вільно все 705
До Канева 720
Земля горить 727
Smoke 
Свій

2011-06-29 01:23  
Цитата:
Скажіть будь ласка, як застосовувати кромсатор якщо є чорнобілі фото разом із текстом на одній сторінці, бо в мене єрунда вийшла

Виділяти фото в зони. Зони обробляються кромсачем окрему, а потім впилюються назад у сторінку. Крім того їх можна додатково проковбасити фотошопою або іншим графредактором. Мабуть тре окрему інструкцію по зонах писать... а не хоцця зовсім.
tarasdem2 

2011-06-30 10:21  
Тема вже написана ось тут
http://www.djvu-soft.narod.ru/scan/scan_and_share_1_07.htm
мене туди направили добрі люди!
tarasdem2 

2011-07-02 22:04  
Я тут знайшов книжку

Павло Загребельний Європа 45 про заключний період другої світової війни, і якщо чесно вагаюсь починати сканувати чи ні, бо перечитувати нема коли, хтось порадить?

Додано через 44 секунди:

Видавництво Дніпро 1985рік
ingwar 
Модератор літератури

Востаннє: 26.05.19

2011-07-11 06:34  
Зі списку "шукаю/ в оробці" наступний рядок:
Цитата:
Яворницький Д.І. Історії Запорізького козацтва видавництва 1990 atjafy ingwar

вже можна видалити
AS 
Свій

Востаннє: 23.01.19

2011-07-11 10:19  
Деякі капіталістичні розважання.
1. По-моєму, слід сконцентруватися на старих виданнях — нові хай купують Wink (1)
2. А от мені наприклад незручно качати відскановані книжки, якщо відскановувач за це нічого не отримує (має ж бути якась професійна основа, нє? Для порівняння: чомусь поляки знають собі ціну, й у них найпопулярніші торенти платні). Як мінімум проєкт повинен мати свою скриньку пожертв. Як-не-як, відскановувачі тратять час, який би могли використати на відпочинок з сім’єю, перегляд пізнавальної телепередачі тощо (Я б узагалі зробив доступ до такої бібліотеки платним. Безкоштовний доступ тим, хто сам щось відсканував. Або залишити умови доступу на розсуд відскановувача. Словом, зробити так, щоб мотивація відскановувачів не обмежувалась абстрактним „за Неньку!‟ чи „за вічну пам’ять в умах гуртомівців!‟).
golem 
Оцифрування книг Гуртом
Оцифрування книг Гуртом

2011-07-11 11:55  
Ця тема краще підійде.

1. Цілком згідний. Концентруйтесь на старих виданнях. До речі, скільки днів/місяців назад Ви купили нову книгу?
2. Це пропозиція добавити до визначення "порушення прав на інтелектуальну власність" ще слова "з метою наживи" :)
famous37 
Відео Гуртом - фільмокрай
Відео Гуртом - фільмокрай

Востаннє: 26.05.19

2011-07-11 13:33  
Привіт! Я - шукаю /попередньо перевіряю в інтернеті чи тої книги нема,
- можу сканувати,
- сканую,
- обробляю,
- вичитую,
- таке інше.
Але здебільшого книги медичної тематики чи фінансової (навчальні у Вузах). Тому доцільність їх пошуку по сайтах Чтиво та Флибуста відпадає, бо це здебільшого BooksMed чи Всеукраїнська електронна бібліотека. До речі, останній сайт доволі непоганий, я б порадив Вам співпрацювати з ним. А ще хочу долучитися до вашого проекту! Досвід маюWink (1)
SKAT 
Свій

Востаннє: 24.05.19

2011-07-11 17:58  
дуже хотів би приєднатися до вас,але за воєнки часу немає((((якшо можна кидайте мені інфу до мого профілю,буде час із радістю приєднаюся"
paolo3 
Новенький

Востаннє: 16.04.19

2011-07-11 23:23  
Скажіть будь ласка, як це пов'язано із законодавством? Можливо, все ж таки, є авторські права, які не варто порушувати?
ssTAss 
Модератор музики

Востаннє: 27.05.19

2011-07-12 00:42  
paolo3 написано:
Можливо, все ж таки, є авторські права, які не варто порушувати?

можливо
що ж Ви тоді ті 68 релізів завантажили? авторське право як-не-як Rolleyes (2)
lpershyi 
Попереджень: 2
Попереджень: 2 

Востаннє: 03.03.19

2011-07-12 15:18  
AS написано:
торенти платні
пане мені здається, що Ви агент, який хоче спровокувати ГУртом, щоб потім як муx по ІП адресам нас всіх повиловлювали.

Додано через 1 годину 27 хвилин 1 секунду:

тут всі так палко обговорюють оцифрування книг а написати найпростіше й найголовніше, руки не можна. Мені потрібна така інформація:
В якій якості сканором сканувати книгу
В якому дпі
В якій пікселізації
Якою програмкою чистити сірі фони, плями, чорні полоски...
Як позначити готовий пдф, що це безкоштовне оцифрування, щоб фірми не могли мій скан продавати.
Kasper-UA 
Новенький

Востаннє: 23.02.19

2011-07-12 17:23  
Привіт. По перше, дякую всім учасникам цього проекту за їх працю, ви робите велику і дуже корисну справу! У мене є пропозиція, як покращити для кінцевого користувача життя Happy
Переглядав сьогодні релізи від проекту "Оцифрування книг Гуртом", і звернув увагу ось на яку річ. Кінцевий файл релізу як правило DJVU або PDF, ці формати хоч і є зручними для читання на комп'ютері, проте не є універсальними, крім того, з них важко перекодувати файл у більш зручний формат. А чи не можна було б одразу робити паралельно книжки також у інші, більш зручні та універсальні формати, тобто fb2, txt, або у крайньому випадку doc. Ці формати можна читати на будь-якому електронному пристрої, від найдешевших телефонів чи плеєрів, до смартфонів, нетбуків, читалок та планшетів. Справа в тому, що хоч читати формати PDF та DJVU на телефоні/КПК можливо, але це страшенно незручно, масштабування та прокрутка на маленькому екрані, вбивають все задоволення від книжки Sad (1)
а читати на комп'ютері незручно в принципі, швидко втомлюються очі та сідниці Happy
Думаю таке нововведення зробить Ваш проект значно популярнішим і зручнішим. Дякую!
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години

Нова тема   Відповісти Сторінка:   попередня  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  наступна